Jó hír mindenkinek. Már hétszer csökkent szeptemberben az üzemanyag ára
Fotó: Sándor Csilla
Lejtmenetbe kapcsoltak szeptemberben az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a szerdai immár a hetedik árcsökkentés volt ebben a hónapban, így jelenleg a jövedéki adó július elsejei emelése előtti szinten tankolhatunk a piacvezető hálózat kútjainál.
2024. szeptember 18., 13:442024. szeptember 18., 13:44
2024. szeptember 18., 14:092024. szeptember 18., 14:09
A Petrom töltőállomásainál a standard benzin literenkénti ára 4 banival, a standard gázolajé pedig 1 banival csökkent szerdán a keddi szinthez mérten, így a Krónika által rendszeresen megfigyelt nagyváradi kútnál a benzinért 6,89 lejt, a gázolajért 6,95 lejt kértek el szerda délelőtt.
a Peco-online ármonitor szerint szerda délelőtt a standard benzin a Socar egyik Botosani megyei kútjánál volt a legolcsóbb, ahol literenként 6,77 lejt kértek, a standard gázolajért pedig szintén a Socar egyik Gorj megyei töltőállomásánál kellett lepengetni, ahol a literenkénti ár 6,84 lej volt.
Ami a nagyobb városokat illeti, Bukarestben a legolcsóbb benzin 6,82 lej, legolcsóbb gázolaj pedig 6,92 lej; Kolozsváron 6,87, illetve 6,95, Temesváron pedig 6,81, illetve 6,94 lejért lehet a legalacsonyabb áron tankolni.
Miután július elsején a jövedéki adó emelése miatt drágultak az üzemanyagok, ám már másnap enyhe csökkenést láthattunk, csütörtökön újra növekedésnek indultak a romániai töltőállomásokon gyakorolt árak.
az Economedia.ro gazdasági portál gyorselemzése szerint, az előző szeptember 12-én volt, amikor mindkét üzemanyagtípus literenkénti ára 5 banival csökkent, és mindkettő ára bement a 7 lejes lélektani határ alá.
egy olyan hétvégén, amikor a Petrom több mint 100 töltőállomásán akciók voltak, és péntek estétől vasárnap estig 5 banival olcsóbban kínálta az üzemanyagokat.
Mint ismeretes, 2024 hetedik hónapjától a benzin esetében literenként 43 banival, a gázolaj esetében pedig 40 banival magasabb árat eredményezett a beütemezett jövedékiadó-emelés.
Romániai tapasztalatairól, terveiről, az energiapiacról beszélgettünk Mozga Gáborral, a Mol Románia nemrég kinevezett ügyvezető igazgatójával.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!