A hétfői drágítás után a Petrom kedden enyhén csökkentette üzemanyagárait
Fotó: Haáz Vince
Miután a jövedéki adó értékének növekedése miatt július elsejétől látványosan megugrott az üzemanyagok ára, kedden enyhén csökkentette mind a benzin, mind pedig a gázolaj árát a piacvezető Petrom.
2024. július 02., 14:042024. július 02., 14:04
A 4 banis árcsökkentést követően a Krónika által vizsgált nagyváradi töltőállomáson egy liter standard benzinért 7,45 lejt, egy liter standard gázolajért 7,55 lejt kellett lepengetni.
Jó hír ugyanakkor mindazoknak, akik náluk tankolnak, hogy a hétvégén a Petromnál csökkennek az árak: a benzinre és a gázolajra literenként egyaránt 5 bani kedvezményt adnak, ám az akció csak a hétvégén, péntek 23 órától vasárnap 23 óráig érvényes a június 15. – július 31. periódusban.
A többi nagy benzinforgalmazó lánc általában hasonló ármozgásokat hajtott végre – irányította rá a figyelmet az Economica.net gazdasági portál.
egy liter 6,99 lejt kell lepengetni, gázolajat pedig a Konstanca megyei Agigeán lehet tankolni, literenként 7,16 lejért.
A Románia öt legnagyobb városában gyakorolt üzemanyagárakat górcső alá vevő táblázatból ugyanakkor kiderül, hogy Temesváron a legolcsóbb benzin 7,37 lejért, a legolcsóbb gázolajat 7,50 lejért kínálják literenként, Kolozsváron pedig 6,99, illetve 7,18 a legalacsonyabb árszint.
Július 1-jétől magasabbak lesznek az üzemanyagárak, a gázszámlák is drágulnak, és továbbra is magasak a lejes hitelek kamatai.
Miután két hónap alatt több mint egy tucat alkalommal csökkentette a töltőállomásain kínált üzemanyagok árát, a piacvezető Petrom újra áremelésbe kezdett, a héten három alkalommal is drágított.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!