Jó hír mindenkinek. Már hétszer csökkent szeptemberben az üzemanyag ára
Fotó: Sándor Csilla
Lejtmenetbe kapcsoltak szeptemberben az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a szerdai immár a hetedik árcsökkentés volt ebben a hónapban, így jelenleg a jövedéki adó július elsejei emelése előtti szinten tankolhatunk a piacvezető hálózat kútjainál.
2024. szeptember 18., 13:442024. szeptember 18., 13:44
2024. szeptember 18., 14:092024. szeptember 18., 14:09
A Petrom töltőállomásainál a standard benzin literenkénti ára 4 banival, a standard gázolajé pedig 1 banival csökkent szerdán a keddi szinthez mérten, így a Krónika által rendszeresen megfigyelt nagyváradi kútnál a benzinért 6,89 lejt, a gázolajért 6,95 lejt kértek el szerda délelőtt.
a Peco-online ármonitor szerint szerda délelőtt a standard benzin a Socar egyik Botosani megyei kútjánál volt a legolcsóbb, ahol literenként 6,77 lejt kértek, a standard gázolajért pedig szintén a Socar egyik Gorj megyei töltőállomásánál kellett lepengetni, ahol a literenkénti ár 6,84 lej volt.
Ami a nagyobb városokat illeti, Bukarestben a legolcsóbb benzin 6,82 lej, legolcsóbb gázolaj pedig 6,92 lej; Kolozsváron 6,87, illetve 6,95, Temesváron pedig 6,81, illetve 6,94 lejért lehet a legalacsonyabb áron tankolni.
Miután július elsején a jövedéki adó emelése miatt drágultak az üzemanyagok, ám már másnap enyhe csökkenést láthattunk, csütörtökön újra növekedésnek indultak a romániai töltőállomásokon gyakorolt árak.
az Economedia.ro gazdasági portál gyorselemzése szerint, az előző szeptember 12-én volt, amikor mindkét üzemanyagtípus literenkénti ára 5 banival csökkent, és mindkettő ára bement a 7 lejes lélektani határ alá.
egy olyan hétvégén, amikor a Petrom több mint 100 töltőállomásán akciók voltak, és péntek estétől vasárnap estig 5 banival olcsóbban kínálta az üzemanyagokat.
Mint ismeretes, 2024 hetedik hónapjától a benzin esetében literenként 43 banival, a gázolaj esetében pedig 40 banival magasabb árat eredményezett a beütemezett jövedékiadó-emelés.
Romániai tapasztalatairól, terveiről, az energiapiacról beszélgettünk Mozga Gáborral, a Mol Románia nemrég kinevezett ügyvezető igazgatójával.
Romániában még mindig igen mély a bérszakadék: a legfrissebb hivatalos adatok szerint a legmagasabb ágazati átlagbér négyszer magasabb, mint a legalacsonyabb.
A dél-koreai székhelyű Hanwha Aerospace, az ázsiai ország legnagyobb katonai eszközöket gyártó cége jövő év elején megkezdi egy páncélozott járműveket előállító gyár építését Romániában.
Az idei év első hét hónapjában 1,013 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 5,9 százalékkal (56 700 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adataiból.
A legfelsőbb bíróság hétfőn úgy döntött, hogy a havi étkezési támogatást nem kell figyelembe venni a közalkalmazottak fizetett szabadságra járó bérének kiszámításakor.
A CFA Románia elemzőinek becslései szerint idén még két alkalommal csökkenni fog az alapkamat, amely így év végére 6 százalékra mérséklődik.
Az év eleji gazdatüntetéseknek lassan beérik az eredménye: az Európai Bizottság a 2027-ben kezdődő új uniós ciklustól több ponton is változtatna a Közös Agrárpolitikán (KAP). Erről beszélt a Krónikának Winkler Gyula EP-képviselő.
Januárra véglegesítik a kiszolgáltatott energiafogyasztóknak szánt támogatások kritériumait – jelentette ki pénteken az energiaügyi miniszter.
Az idei első hét hónapban a nyers adatok szerint 1,8 százalékkal, a szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint 1,4 százalékkal csökkent az ipari termelés Romániában 2023 azonos időszakához képest.
Alapvetően a tavalyi formátumban, viszont jelentős változásokkal, nagyobb megpályázható összeggel és önrésszel, rekordköltségvetéssel bonyolítják le idén a napelemes áramtermelő rendszerek lakossági beszerzését támogató Zöld ház programot.
Csütörtökön utalják a nyugdíjasok bankszámlájára az újraszámolt nyugdíjakat – tájékoztatott a bukaresti munkaügyi minisztérium.
szóljon hozzá!