Felix Stroe (balra) a helyszínen tekintette meg a Lugos–Déva-sztrádán zajló munkálatokat
Fotó: A szállításügyi minisztérium Facebook-oldala
Legalább 150 kilométer autópálya átadását ígéri 2018-ra Felix Stroe, az egy hete kinevezett szállításügyi miniszter.
2017. október 24., 21:502017. október 24., 21:50
A tárcavezető kedden meglátogatta a Dél-Erdélyen áthaladó A1-es autópálya Hunyad megyében épülő szakaszait, és kijelentette: a minisztérium nem lesz elnéző a munkálatokkal késő vagy rossz minőségű munkát végző útépítő cégekkel szemben.
Hozzátette: azt várja az építőktől, hogy éjjel-nappal és hét végén is dolgozzanak.
A miniszter szerint az is késlelteti a romániai útépítéseket, hogy egyes társaságok erejükön felül vállalnak munkát. Megjegyezte: meglehet, hogy korrekt módon pályáznak egy-egy útszakasz megépítésére, de mivel más – korábban elnyert – munkákat is végeznek, nincsen meg a szükséges kapacitásuk az újabb munkákra.
Felix Stroe szerint ezután nem fogják megengedni, hogy olyan cégek nyerjenek újabb útépítési megbízásokat, amelyek nem rendelkeznek a megfelelő gépparkkal és szervezési kapacitással. Az útépítő cégek csak annyi munkát kaphatnak, amennyit biztosan el tudnak végezni – mondta.
Romániában 2017-ben mindössze 15 kilométer autópályát sikerült átadni. 2018-ban a dél-erdélyi A1-es autópálya Lugos és Déva közötti szakasza, valamint az A1-es és az észak-erdélyi A3-as pályát Szászsebes és Torda között összekötő autópálya épülhet meg. Ezeken a szakaszokon jutott ugyanis előrehaladott állapotba az útépítés.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!