Fotó: Pál Árpád
Mintegy tíz, többségében székelyudvarhelyi szoftvercég képviselteti magát a U-Hubban, ami a tavaly novemberben megalakult Székelyudvarhelyi IT Park Projekt részeként jött létre, és a székelyföldi IT Plusz Klaszterrel működik együtt.
2017. március 03., 18:462017. március 03., 18:46
„Erre a közösségre azért volt szükség, mert egyrészt láthatóvá teszi a szektort, ezáltal a fiatal szakmabelieknek vonzóbbá téve a hazaköltözést, a befektetőknek pedig a kapcsolódó lehetőségeket. Másrészt a közösségen belüli cégek együtt tudnak gondolkodni, ötletelni, így közös programok, stratégiák születnek, közösen hatékonyabbak tudnak lenni adott területeken” – magyarázta Simon Károly, a projekt szakmai koordinátora.
Az U-Hub-közösség megalakulása után elindulhatott egy közös kommunikációs fórum, rendszeressé váltak a szakmai találkozók, amelyeken előkészítettek egy mentorprogramot egyetemistáknak. Ugyanakkor ebben a hónapban elérhetővé teszik a csoport weboldalát, amely közös projektekről, képzési programokról, karrierlehetőségekről közöl majd információkat. A város időközben bekapcsolódott az IT Plusz Klaszterbe, így Sepsiszentgyörgy és Csíkszereda mellett a tömörülés harmadik alappillérévé vált.
Ugyanakkor a cégek az U-Hub Mentorprogram keretében egyetemistákat is fogadnának. A program segítene abban, hogy a diákok lássák, otthon is léteznek komoly projektek, fejlesztések, így talán többen döntenek majd a hazatérés mellett tanulmányaik befejezése után. Ennek érdekében március–áprilisban felkeresik azokat az egyetemeket, amelyeken hagyományosan több udvarhelyszéki diák tanul, és előadásokon ismertetik velük a programot.
A kormány 440 millió eurót különít el a Start-Up Nation program negyedik kiírására – jelentette be a csütörtöki kormányülésen Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A BYD idén hivatalosan is belép a romániai piacra, a legnagyobb kínai autógyártó célja pedig nem kevesebb, mint hogy öt éven belül túlszárnyalja a Daciát – adta hírül a ProMotor.
2024-ben a romániai kereskedelmi szálláshelyek összesen 2,178 millió külföldi turistát fogadtak, akik összesen 6,588 milliárd lejt – fejenként 3024,1 lejt – költöttek el – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A bukaresti értéktőzsdén (BVB) jegyzett vállalati kötvényeket bocsáthat ki forrásbevonási céllal a kolozsvári nemzetközi repülőtér, hogy meg tudja valósítani azokat a beruházásokat, amelyekkel évi 20 millió utasra növelhető a forgalma.
Állami garanciavállalás mellett támogatott kamatú agrárhiteleket ígér a következő hónapokra Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Florin Barbu szerint idéntől húszéves futamú beruházási agrárhiteleket is kínálnak a bankok.
Közel 45 százalékkal többet fizettek tavaly a szülők gyermekeik taníttatására 2021-hez viszonyítva, 2018-hoz képest pedig ez az összeg megháromszorozódott – derül ki a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezetének kedden közzétett felméréséből.
Az üres álláshelyek aránya a múlt év utolsó negyedévében az euróövezetben 2,5 százalék, az Európai Unióban pedig 2,3 százalék volt, a tagállamok közül pedig Romániában, Bulgáriában és Lengyelországban volt a legalacsonyabb.
Csaknem 14 000 munkavállalási engedélyt bocsátottak ki Romániában külföldi állampolgárok számára az év első két hónapjában – tájékoztatott kedden az országos bevándorlási felügyelőség (IGI).
Több mint 2,2 milliárd lej értékben vásároltak Fidelis állampapírokat a romániaiak a március 7–14. közötti kibocsátási időszakban – tájékoztatott hétfőn a pénzügyminisztérium.
Az OMV Petrom vállalat képviselőit fogadta hétfőn a Cotroceni-palotában Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
szóljon hozzá!