Fotó: Pál Árpád
Mintegy tíz, többségében székelyudvarhelyi szoftvercég képviselteti magát a U-Hubban, ami a tavaly novemberben megalakult Székelyudvarhelyi IT Park Projekt részeként jött létre, és a székelyföldi IT Plusz Klaszterrel működik együtt.
2017. március 03., 18:462017. március 03., 18:46
„Erre a közösségre azért volt szükség, mert egyrészt láthatóvá teszi a szektort, ezáltal a fiatal szakmabelieknek vonzóbbá téve a hazaköltözést, a befektetőknek pedig a kapcsolódó lehetőségeket. Másrészt a közösségen belüli cégek együtt tudnak gondolkodni, ötletelni, így közös programok, stratégiák születnek, közösen hatékonyabbak tudnak lenni adott területeken” – magyarázta Simon Károly, a projekt szakmai koordinátora.
Az U-Hub-közösség megalakulása után elindulhatott egy közös kommunikációs fórum, rendszeressé váltak a szakmai találkozók, amelyeken előkészítettek egy mentorprogramot egyetemistáknak. Ugyanakkor ebben a hónapban elérhetővé teszik a csoport weboldalát, amely közös projektekről, képzési programokról, karrierlehetőségekről közöl majd információkat. A város időközben bekapcsolódott az IT Plusz Klaszterbe, így Sepsiszentgyörgy és Csíkszereda mellett a tömörülés harmadik alappillérévé vált.
Ugyanakkor a cégek az U-Hub Mentorprogram keretében egyetemistákat is fogadnának. A program segítene abban, hogy a diákok lássák, otthon is léteznek komoly projektek, fejlesztések, így talán többen döntenek majd a hazatérés mellett tanulmányaik befejezése után. Ennek érdekében március–áprilisban felkeresik azokat az egyetemeket, amelyeken hagyományosan több udvarhelyszéki diák tanul, és előadásokon ismertetik velük a programot.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
szóljon hozzá!