Archív felvétel
Fotó: Nagy D. István
Az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági felügyelők 156 bírságot szabtak ki összesen 983.600 lej értékben, valamint 27 esetben írásban figyelmeztettek a hiányosságok miatt, a nem állati eredetű élelmiszerek ágazatában decemberben végzett ellenőrzések során.
2022. január 07., 18:482022. január 07., 18:48
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) pénteken kiadott sajtóközleménye értelmében az ellenőrzések a sütőipari termékek, kenyér és péksütemények, egyéb, nem állati eredetű élelmiszerek, üdítőitalok és alkoholos italok előállításával foglalkozó élelmiszeripari vállalkozókat célozták meg.
A felügyelők számos szabálytalanságot tapasztaltak, többek között a következőket: a helyes higiéniai és gyártási gyakorlat be nem tartása (a tárolóterületek higiéniai karbantartásának hiánya, a termelési területek nem megfelelő karbantartása, a munkavállalók öltözőinek hiánya, a fertőtlenítési műveletekhez szükséges megfelelő anyagkészletek biztosításának elmulasztása, az élelmiszer-specifikus jogszabályokkal összhangban lévő kártevőirtási műveletek elmulasztása); a dolgozók egészségvédelmi felszerelése karbantartásának és higiéniájának elmulasztása.
A feltárt rendellenességek között szerepeltek továbbá a következők is: hiányosságok az élelmiszerek nyomon követhetőségének biztosításában; az élelmiszerek nem megfelelő csomagolása és címkézése, illetve nem megfelelő módon és körülmények között történő tárolása; nem engedélyezett szállítóeszközök használata az élelmiszerek szállításához; a munkavállalók higiéniai képzésének, illetve az egészségi állapot ellenőrzésének az elmulasztása; a koronavírus-járvány megfékezésére irányuló intézkedések hiánya.
Az ANSVSA nyomatékosítja, hogy az ellenőrzések elsősorban a megelőzésre és az élelmiszeripari vállalkozóknak nyújtott tanácsadásra összpontosítanak, és a felügyelők akkor szabnak ki bírságokat, ha a kezdetben megállapított hiányosságokat a vállalkozók nem orvosolják a meghatározott határidőn belül, vagy veszélyeztetik a fogyasztók egészségét.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!