2011. július 19., 09:242011. július 19., 09:24
A politikus a PDL vezetőségének tegnapi ülése után elmondta, a kiigazítás ennek megfelelően leghamarabb augusztusban várható. A kormány büdzsémódosítási terve egyébként azt célozza, hogy az EU-alapokból finanszírozott tervek megvalósítására összpontosítsa a forrásokat, de ennek kivitelezése az IMF-fel folytatott tárgyalások eredményétől függ. Az elővigyázatossági készenléti szerződés megkötésekor a kormány megkapta a Nemzetközi Valutaalap beleegyezését, hogy a büdzsé első félévi csomagjából nagyobb forrásokat biztosítson az EU-s projektek beruházásaira, és hogy a második fél évtől kezdődően kiegészítse ezeket az alapokat, amennyiben az európai alapok felhasználása javul. Az IMF, az Európai Bizottság és a Világbank közös küldöttsége július 20. és augusztus 1. között tartózkodik Bukarestben, hogy második alkalommal értékelje az elővigyázatossági készenléti szerződés teljesítését és az év első felére kitűzött célok megvalósítását.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!