Răzvan Cuc közlekedési miniszter (balra) folyamatosan figyelemmel kívánja követni a sztrádaépítés folyamatát
Fotó: Banatulazi.ro
Év végéig 180 kilométer autópályát adunk át a forgalomnak – jelentette ki csütörtökön Răzvan Cuc szállításügyi miniszter, aki Narcis Neagával, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatójával együtt látogatást tett a Szászsebes-Torda sztráda építőtelepén.
2019. február 28., 17:372019. február 28., 17:37
2019. február 28., 17:422019. február 28., 17:42
A két illetékes vezető újságírói kérdésre megerősítette: idén 180 kilométer autópályát adnak át a forgalomnak az országban.
A tárcavezető úgy nyilatkozott: „kevés időt fog a minisztériumban tölteni”, de március 23-ától kezdődően minden szombaton sajtóértekezletet tart, és beszámol a munkálatok állapotáról.
Mint arról beszámoltunk, Cuc kinevezése előtt a közlekedési minisztériumot ideiglenesen irányító Rovana Plumb is azt mondta, hogy az idei év végéig megépül 180 kilométernyi sztráda. Ezzel szemben az autópálya-építések előrehaladását monitorozó Pro Infrastruktúra Egyesület közölte, számításai szerint a reális forgatókönyv azt mutatja, hogy 2019-ben csupán 43,28 kilométer autópálya készül el, és a „nagyon optimista forgatókönyv” szerint is alig 69,18 kilométer.
A civil szervezet arra is felhívta a figyelmet, hogy a hatóságok egyebek mellett olyan szakaszok átadását is ígérik, amelyeken még nem is kezdődött el a tulajdonképpeni munka, a kivitelezés határideje pedig 19 hónap (A3 Bors–Bihar), 24 hónap (A3 Barcarozsnyó–Keresztényfalva) vagy 3 év (A7 Bákó körgyűrűje és DX12 Craiova–Slatina).
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
szóljon hozzá!