Fotó: Pexels.com
Kína válaszul az amerikai vámemelésre 125 százalékra emelte az amerikai árucikkekre kivetet vámot – jelentette be pénteken a kínai államtanács vámügyi bizottsága.
2025. április 11., 15:382025. április 11., 15:38
A bizottság közleménye hozzáteszi, hogy ha a washingtoni kormány a jövőben is további vámokat vet ki az Egyesült Államokba exportált kínai árukra, Kína azt már figyelmen kívül fogja hagyni, mivel
„A Kínára kirívóan magas vámok amerikai kivetése súlyosan sérti a nemzetközi és gazdasági kereskedelmi szabályokat, az alapvető gazdasági törvényeket és a józan észt, valamint teljesen egyoldalú megfélemlítés és kényszerítés”
– áll a kínai pénzügyminisztérium közleményében.
Donald Trump amerikai elnök korábban bejelentette, hogy tovább emeli a Kínából származó importra kivetett vámokat 104 százalékról 125 százalékra. Ezt követően az amerikai kormány közölte, hogy
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
Trump eközben átmenetileg, 90 napra felfüggesztett bizonyos pótdíjakat más országok esetében. Döntését azzal indokolta, hogy Kína „tiszteletlen” a globális piacokkal szemben. Az elmúlt napok amerikai vámbejelentéseire válaszul
Kína ugyanakkor jobb kapcsolatokra törekszik más kereskedelmi partnerekkel. A Pedro Sánchez spanyol miniszterelnökkel tartott találkozón Peking együttműködésre szólított fel az EU-val a globális kereskedelmi vitában. A most pénteki találkozón Hszi Csin-ping kijelentette,
Hozzátette: Több mint 70 éve Kína fejlődése az önállóságon és a kemény munkán alapul – soha nem mások adományain –, és nem fél a jogtalan elnyomástól.
Korábban Maros Sefcovic uniós kereskedelmi biztos telefonon tárgyalt a kínai kereskedelmi miniszterrel a két fél közötti gazdasági párbeszéd fokozásáról.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
A higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, a margarin, valamint a csatornázási és a köztisztasági szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben márciusban a tavalyi harmadik hónaphoz képest.
Januárhoz képest februárban 23 lejjel, azaz 0,4 százalékkal 5351 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A februári 5,02 százalékról márciusban 4,86 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
szóljon hozzá!