Fotó: pixabay.com
Közvitára bocsátotta az európai alapokért felelős minisztérium azt a kormányhatározat-tervezetet, melynek értelmében a hátrányos helyzetű édesanyák a gyerek születése utáni három hónapban egy 2000 lej értékű utalványt kaphatnak.
2021. augusztus 11., 09:472021. augusztus 11., 09:47
A jogszabályjavaslat értelmében a programot uniós forrásokból finanszírozzák a hátrányos helyzetűek megsegítését célzó operatív program (POAD) keretében.
„Támogatni akarjuk a családokat, segíteni akarunk a hátrányos helyzetben élő anyáknak, éppen ezért szeretnénk a gyerek születése után egy 2000 lejes támogatást nyújtani számukra”– mutatott rá a Krónika megkeresésére Hegedüs Csilla, a tárca államtitkára. Jelezte,
A támogatást olyan anyák kaphatják meg, akik egyedül nevelik gyereküket, még kiskorúak, esetleg valamilyen fogyatékkal élnek, családon belüli erőszak áldozatai, függőségben szenvednek, veszélyes életkörülmények között kell nevelniük az újszülött gyereküket, hajléktalanok vagy nem rendelkeznek személyazonossági iratokkal, és nem férnek hozzá a különböző jogaikhoz, mutatott rá az államtitkár.
A tervezet a minisztérium oldalán tanulmányozható, észrevételeket, javaslatokat augusztus 12-ig várnak.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
1 hozzászólás