Fotó: Mohácsi László Árpád
Részletesebb magyarázattal kellene szolgálnia a kormánynak a tervezett adóügyi reformról, véli Kelemen Hunor, aki szerint az RMDSZ sem tudja, mit akar a Tudose-kabinet.
2017. november 03., 19:432017. november 03., 19:43
2017. november 03., 20:022017. november 03., 20:02
Kelemen Hunor szerint elsősorban azokat a tényezőket kellene tisztáznia, amelyek elégedetlenséget váltottak ki - nyilatkozta pénteken az Agerpres hírügynökségnek az RMDSZ elnöke.
Azt sem tudom, mi lesz majd a stratégia a helyi önkormányzatokkal, ha 16 százalékról 10 százalékra csökken a jövedelemadó. Én egyetértek ezzel a csökkentéssel és az egységes adókulcs megőrzésével, de az is világos, hogy ezzel a intézkedéssel sok pénztől esnek el a helyi önkormányzatok” - mondta Kelemen.
A szövetségi elnök szerint amennyiben az emberek választ kapnának az őket nyugtalanító kérdésekre, minden bizonnyal megnyugodnának.
„De én nem tudok válaszolni a kérdéseikre. Én is elégedetlen vagyok, mert mi sem kaptunk választ, mi sem tudjuk, hogy voltaképpen mit akar a kormány (...) vagy azok, akik kidolgozták ezt az adóügyi reformot. (...) Én azt látom, hogy az emberek nem értik, mit akar a kormány, és ezért nem az embereket kell okolni” - jelentette ki Kelemen Hunor.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!