Sokak által rég várt kilátás. A török tengerpart kedvezményes árakkal csábítja augusztus közepétől a romániai vendégeket
Fotó: Pixabay
Ha addig nem változik meg drasztikusan a járványhelyzet, augusztus közepétől indulhat a romániai vendégek számára a törökországi nyaralási szezon. Nincs karantén, nem kell teszt, az utazni vágyókat kedvezményekkel csábítják a török Riviérára; az utazási irodák forgalma fellendülhet.
2020. július 30., 07:392020. július 30., 07:39
2020. július 30., 08:342020. július 30., 08:34
Augusztus 17-én és 22-én felszállnak az Antalyába tartó első repülőgépek a romániai légikikötőkből – jelentette be kedden Alin Burcea, a Paralela 45 utazásszervező elnök-vezérigazgatója. A török Riviérára évek óta az ország több városából is charterjáratokat működtető vállalkozás vezetőjét azt követően kereste meg a News.ro hírügynökség, hogy az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) zöld zónába sorolta be Törökországot, így az ottani nyaralásról hazatérőknek nem kell két hétre házi elkülönítésbe vonulniuk. Ugyanakkor a görög vagy a magyar hatóságoktól eltérően a török hatóságok nem kérnek tesztet az oda utazóktól. Burcea elmondta,
Ami az árakat illeti, a szakember elmondása szerint ezek nagyon széles skálán mozognak, tény ugyanakkor, hogy vannak olyan célpontok is, amelyek 30 százalékos kedvezménnyel csábítják a romániai turistákat. Ugyanakkor járványügyi szempontból is maximális felkészültséget ígérnek, a reptéri transzfert biztosító buszokat rendszeresen fertőtlenítik, a szállodák egészségügyi minisztériumi bizonylatot kapnak, miután az illetékesek ellenőrzik a szabályok betartását.
Az all inclusive ellátás kapcsán az egyetlen változás – akárcsak az itthoni szállodáknál –, hogy nem a vendég szed magának a tányérba, hanem megmutatja a személyzetnek, hogy mit szeretne enni. „És ne feledjük, hogy a klubok is zárt rendszerűek, nem áll fenn a veszély, hogy valaki kintről ellenőrzés nélkül bejöjjön” – utalt arra a szakember, hogy az óriási méretű szállodák saját klubokat üzemeltetnek, amelyek csak a hotel vendégei számára elérhetőek. Elmondása szerint a napozóágyak között is megtartják a kétméteres távolságot.
A tavalyi évben a Paralela 45 közvetítésével Antalyába utazott a legtöbb romániai turista, számuk nagyjából 18 ezer körül alakult. Alin Burcea most úgy számol, hogy nagyjából 35 százalékos forgalmat tudnak idén lebonyolítani, és azt is csak akkor, ha az elkövetkező időszakban semmi nem várt nem történik.
Áthidalják. Törökország a járvány ellenére maximálisan kihasználná idegenforgalmi potenciálját
Fotó: Facebook/Törökország
Nagy reményeket fűznek az utazási irodák a törökországi nyaralások újraindulásához – jelentette ki a Krónika megkeresésére Joós Ștefan, a Christian Tour utazási iroda háromszéki képviselője. Ő is hangsúlyozta, hogy a törökországi hatóságok nem kötik negatív koronavírusteszt bemutatásához az országba való belépést, ugyanakkor Románia is levette a magas járványtani kockázatú országok listájáról Törökországot, ami azt jelenti, hogy július 27. után a hazatéréskor sem kell a turistának 14 napos karanténba vagy lakhelyi elkülönítésbe vonulnia.
– részletezte az utazásszervező. Hangsúlyozta, a törökországi árak megfizethetők, ugyanakkor a turistának nem kell költenie a koronavírustesztre, gyakorlatilag akadálytalanul lebonyolíthatja a nyaralást.
„A körülményekről részleteket néhány napon belül tudunk meg, egyelőre csak ezekről az információkról tájékoztatják a turistákat, valamint arról, hogy a török piac kedvezően reagál az új helyzetre, nem drágítanak, sőt engedményeket tesznek, last minute ajánlatokkal rukkolnak elő” – osztotta meg velünk a rendelkezésre álló információkat Joós Stefan.
Kitért ugyanakkor arra is, hogy sok ügyfelük az év elején lefoglalt, majd a járvány miatt átütemezett kirándulását váltja valóra a repülőjáratok újraindulásával, de már a lehetőség hírére több új foglalás is befutott azoktól, akik várták ezt a pillanatot, mások pedig még csak érdeklődnek a lehetőség iránt.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!