Mihai Tudose szerint jó irányba halad a román gazdaság
Fotó: gov.ro
Ahányszor kormányon volt, a Szociáldemokrata Párt (PSD) mindig jólétet és szilárd gazdaságot biztosított az országban – jelentette ki Mihai Tudose miniszterelnök hétfőn a parlament plénuma előtt.
2017. szeptember 04., 19:032017. szeptember 04., 19:03
2017. szeptember 04., 19:112017. szeptember 04., 19:11
„A kormányfő órája” alkalmából az ellenzéki liberálisok interpellációja nyomán felszólaló miniszterelnök emlékeztetett, hogy a Románia által elért 5,8 százalékos gazdasági növekedés a legnagyobb az Európai Unióban. Tudose szerint ez a gyarapodás „megbízhatóan mutatja, hogy jó irányba halad a gazdaság”.
A jövő évi költségvetésről a kormányfő elmondta, hogy novemberben a parlament elé kerül a büdzsé tervezete, hogy időben elfogadhassák azt.
„Hogy végre lezárjuk a második pillérről folyó vitát: nem, nem fogjuk államosítani. Az utolsó államosítást olyasvalaki végezte, akit Önök ismernek, miniszterelnök volt és ő államosította a valutát. (...) Nézzenek utána, hogy történt ez. Mi nem fogunk ilyet tenni. Romániában nem lesz több államosítás” – szögezte le Tudose a Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetőjének, Raluca Turcannak intézett válaszában.
A tankönyvek ügyével kapcsolatban a kormányfő az Agerpres hírügynökség szerint úgy fogalmazott: „a tavalyi évben döntés született minden őrültségről, vagy legalábbis az őrültségek egy részéről, amelyek gyakorlatba ültetésére most rákényszerítik a tanügyminisztériumot.” Hozzátette: a „híres” testnevelési tankönyvről is tavaly határoztak.
Az elvándorlásról Tudose kijelentette: a PNL által említett 200 ezer személynél többen hagyták el az országot, de ők az elmúlt esztendőben, a Cioloş-kormány idején vándoroltak el Romániából.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!