Mennyi az annyi? Több mint 10 százalékkal nő januártól a gyerekpénz
Fotó: Pixabay
Jövő év január elsejétől a törvényben foglaltaknak megfelelően 10,4 százalékkal nő a köznyelvben gyerekpénzként meghonosodott gyermeknevelési támogatás – tájékoztatott csütörtökön a munkaügyi minisztérium.
2024. október 10., 15:582024. október 10., 15:58
Az intézmény Facebook-oldalán közöltek szerint az összeg
a 2 évnél idősebb gyermekek és középiskolába vagy szakiskolába járó fiatalok esetében.
A fogyatékkal élő kiskorúak esetében a juttatás 719 lejről 794 lejre emelkedik.
Mint ismeretes, a „gyerekpénz” legutóbb 2024. január elsején nőtt, akkor 13,8 százalékkal emelték meg az összegét.
Az Országos Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökségnek (ANPIS) az Agerpres által ismertetett adatai szerint augusztusban országos szinten 3 478 329 kedvezményezettje volt a támogatásnak.
A 2024 augusztusában kifizetett, gyerekpénzként emlegetett gyermeknevelési pótlékok összege 1,173 milliárd lejre rúgott – derül ki az Országos Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökség (ANPIS) szombaton közzétett adataiból.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!