A román állampolgárok negyede még soha nem használta az internetet
Fotó: Pixabay.com
Románia utolsó az unióban a digitalizálás terén, de a szakminiszter szerint nem ennyire drámai a helyzet, amennyiben egy alapvetőn agrárországban a nemzeti össztermék 7 százalékát az IT&C szektor képviseli – írja az Agerpres.
2018. október 15., 15:462018. október 15., 15:46
Egy hétfői szakkonferencián Bogdan Belciu, a PwC Románia ( Price waterhouse Cooper, könyvvizsgáló és gazdasági tanácsadó cég – Szerk. megj.) munkatársa több rangsort is bemutatott.
„Az első az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) által összeállított rangsor, amelyben Románia a 67. helyen van a világ több mint kétszáz országából. Ez nem tűnhet túl rossznak, de a mögöttünk lévő országok közül több olyan is van, amellyel nem szeretnénk magunkat összehasonlítani. Az Európai Unió tekintetében viszont az utolsó helyen vagyunk” – mondta a szakember. Véleménye szerint
„Ahol van infrastruktúra, ott jól állunk, hisz a le- és feltöltési sebesség a legjobbak között van a világon, viszont nagyon hiányos a lefedettség, különösen vidéken. A román állampolgárok 25 százaléka életében soha nem használta az internetet” – mutatott rá Belciu.
Bogdan Cojocaru távközlési miniszter azonban ugyanazon a tanácskozáson kifejtette: a helyzet „nem ennyire drámai”, hisz egy alapvetően agrárországban az IT&C szektor 7 százalékos súlya a GDP-ben kifejezetten jónak tekinthető.
Bogdan Cojocaru távközlési miniszter részt vett hétfőn a ZF Digital Summit című konferencián.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!