A román állampolgárok negyede még soha nem használta az internetet
Fotó: Pixabay.com
Románia utolsó az unióban a digitalizálás terén, de a szakminiszter szerint nem ennyire drámai a helyzet, amennyiben egy alapvetőn agrárországban a nemzeti össztermék 7 százalékát az IT&C szektor képviseli – írja az Agerpres.
2018. október 15., 15:462018. október 15., 15:46
Egy hétfői szakkonferencián Bogdan Belciu, a PwC Románia ( Price waterhouse Cooper, könyvvizsgáló és gazdasági tanácsadó cég – Szerk. megj.) munkatársa több rangsort is bemutatott.
„Az első az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) által összeállított rangsor, amelyben Románia a 67. helyen van a világ több mint kétszáz országából. Ez nem tűnhet túl rossznak, de a mögöttünk lévő országok közül több olyan is van, amellyel nem szeretnénk magunkat összehasonlítani. Az Európai Unió tekintetében viszont az utolsó helyen vagyunk” – mondta a szakember. Véleménye szerint
„Ahol van infrastruktúra, ott jól állunk, hisz a le- és feltöltési sebesség a legjobbak között van a világon, viszont nagyon hiányos a lefedettség, különösen vidéken. A román állampolgárok 25 százaléka életében soha nem használta az internetet” – mutatott rá Belciu.
Bogdan Cojocaru távközlési miniszter azonban ugyanazon a tanácskozáson kifejtette: a helyzet „nem ennyire drámai”, hisz egy alapvetően agrárországban az IT&C szektor 7 százalékos súlya a GDP-ben kifejezetten jónak tekinthető.
Bogdan Cojocaru távközlési miniszter részt vett hétfőn a ZF Digital Summit című konferencián.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
szóljon hozzá!