„Elment a jel”. A Telekom Mobile szolgáltatónak nem sikerült eleget tennie a törvényben megszabott feltételeknek
Fotó: Haáz Vince
Országos Távközlési Hatóság (ANCOM) a közelmúltban fejezte be a harmadik akcióját, melynek célja ellenőrizni a mobilszolgáltatók hangszolgáltatással történő lefedését Románia területén. A Telekom Mobile üzemeltetőt 700 000 lejes pénzbírsággal sújtotta, amiért nem teljesítette a kötelezettségét, azaz nem gondoskodott az ország lakott területének legalább 98 százalékos lefedettségéről. A többi mobilszolgáltatónak idén végre sikerült ezt elérni ezt a célt.
2021. január 14., 19:472021. január 14., 19:47
2021. január 14., 19:552021. január 14., 19:55
„ Az idei év nehéz körülményei ellenére jelentősen megnőtt idén a mobiltelefon-szolgáltatások lefedettsége. Az elektronikus hírközlési szolgáltatások fokozott igénybevétele közepette az üzemeltetők jelentős összegeket fektettek a hálózatokba, és az eredmények önmagukért beszélnek” – nyilatkozta Cristin Popa, az ANCOM ügyvezető igazgatója.
Az ANCOM nemrégiben fejezte be a mobiltelefonos lefedettség romániai ellenőrzésének harmadik akcióját, amelyet követően mindössze egy mobiltelefon-szolgáltatót szankcionáltak azért, mert nem teljesítette lefedettségi kötelezettségeit.
Az akció során 13 398 helységben, minden 10 főnél nagyobb lélekszámú településen mérték a térerőt, de közel 250 000 kilométeren mértek az országos, megyei, városi és közösségi utakon is.
„Az Orange România a teljes lakosság 98,27% -át, a Vodafone România 98,16% -át, az RCS & RDS 98,02% -át, a Telekom România Mobile Communications pedig 97,25% -át fedte le a mobil hangszolgáltatásokkal” – mondta az igazgató.
A mérések azt tükrözik, hogy minden szolgáltató javított a lefedettségen, egyedül
Az aisemnal.ro platformot 2020-ban frissítették új funkciók hozzáadásával. Így a felhasználók láthatják a lefedettség mértékének alakulását 2019-hez képest. A honlapon megjeleníthető a lefedettségi térkép, de a piacon aktív mobilszolgáltatók 2G, 3G és 4G jelszintjei is nyomon követhetők. Az aisemnal.ro térkép 2019 októberi bevezetése óta a webhely több mint 1,73 millió látogatót jegyzett.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!