„Elment a jel”. A Telekom Mobile szolgáltatónak nem sikerült eleget tennie a törvényben megszabott feltételeknek
Fotó: Haáz Vince
Országos Távközlési Hatóság (ANCOM) a közelmúltban fejezte be a harmadik akcióját, melynek célja ellenőrizni a mobilszolgáltatók hangszolgáltatással történő lefedését Románia területén. A Telekom Mobile üzemeltetőt 700 000 lejes pénzbírsággal sújtotta, amiért nem teljesítette a kötelezettségét, azaz nem gondoskodott az ország lakott területének legalább 98 százalékos lefedettségéről. A többi mobilszolgáltatónak idén végre sikerült ezt elérni ezt a célt.
2021. január 14., 19:472021. január 14., 19:47
2021. január 14., 19:552021. január 14., 19:55
„ Az idei év nehéz körülményei ellenére jelentősen megnőtt idén a mobiltelefon-szolgáltatások lefedettsége. Az elektronikus hírközlési szolgáltatások fokozott igénybevétele közepette az üzemeltetők jelentős összegeket fektettek a hálózatokba, és az eredmények önmagukért beszélnek” – nyilatkozta Cristin Popa, az ANCOM ügyvezető igazgatója.
Az ANCOM nemrégiben fejezte be a mobiltelefonos lefedettség romániai ellenőrzésének harmadik akcióját, amelyet követően mindössze egy mobiltelefon-szolgáltatót szankcionáltak azért, mert nem teljesítette lefedettségi kötelezettségeit.
Az akció során 13 398 helységben, minden 10 főnél nagyobb lélekszámú településen mérték a térerőt, de közel 250 000 kilométeren mértek az országos, megyei, városi és közösségi utakon is.
„Az Orange România a teljes lakosság 98,27% -át, a Vodafone România 98,16% -át, az RCS & RDS 98,02% -át, a Telekom România Mobile Communications pedig 97,25% -át fedte le a mobil hangszolgáltatásokkal” – mondta az igazgató.
A mérések azt tükrözik, hogy minden szolgáltató javított a lefedettségen, egyedül
Az aisemnal.ro platformot 2020-ban frissítették új funkciók hozzáadásával. Így a felhasználók láthatják a lefedettség mértékének alakulását 2019-hez képest. A honlapon megjeleníthető a lefedettségi térkép, de a piacon aktív mobilszolgáltatók 2G, 3G és 4G jelszintjei is nyomon követhetők. Az aisemnal.ro térkép 2019 októberi bevezetése óta a webhely több mint 1,73 millió látogatót jegyzett.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!