Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Megduplázta bevételét és másfélszeresére növelte nyereségét a második negyedévben a Pfizer gyógyszeripari konszern.
2021. július 28., 16:202021. július 28., 16:20
A vállalat honlapján szerdán tett bejelentés alapján a Pfizer a második negyedévben 18,977 milliárd dollár bevételre tett szert, 92 százalékkal magasabbra a 2020 második negyedévi 9,864 milliárd dollárnál. Negyedéves nyeresége pedig 59 százalékkal 5,563 milliárd dollárra emelkedett az egy évvel korábbi 3,489 milliárd dollárról. Egyszeri tételekkel kiigazítva a nyereség 6,084 milliárd dollár lett, 75 százalékkal magasabb a 2020 második negyedévi 3,473 milliárd dollárnál.
Első félévi nyeresége 10,440 milliárd dollár lett, 53 százalékkal magasabb a 2020. első hat havi 6,843 milliárd dollárnál. Egyszeri tételekkel 11,346 milliárd dollár nyereségre tett szert, 62 százalékkal az előző évi 7,019 milliárd dollár felett.
Az első hat hónapban 14,127 milliárd dollár bevételre tett szert oltások értékesítésével, 2020 első felében pedig 2,857 milliárd dollárra. Az idei évre tett előrejelzésében 78,0–80,0 milliárd dollár bevételre számít a Pfizer. A sáv középértéke 89 százalékos bevételnövekedést jelent az előző évihez képest.
Az egyszeri tételek után egy részvényre jutó nyeresége 3,95 és 4,05 dollár lehet az idén a prognózis szerint, azaz a középérték 77 százalékkal haladja meg a 2020-ast.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
1 hozzászólás