2011. október 19., 06:142011. október 19., 06:14
„Mindkét lehetséges befektetővel komoly megbeszéléseket folytatunk, azonban a szerződés értelmében a Nokia vezetősége fogja eldönteni, hogy ki veszi át a területet. A finn vállalat illetékesei értesítettek, hogy egy tanácsadókból és jogászokból álló csoport foglalkozik az ezzel kapcsolatos tárgyalásokkal. Megpróbálunk megoldást találni arra, hogy a Nokia vezetőségével közösen dönthessünk a terület átvételével kapcsolatosan” – részletezte a tanácselnök. Hozzátette: a Bosch vállalat illetékesei jelenleg a Tetarom III ipari park talajmintáit elemzik, a német ipari csoportnak 20 hektáros területre lenne szüksége a tervezett befektetéshez. Az ipari parkban emellett 60 hektár áll a lehetséges beruházók rendelkezésére. „A Nokia összesen 90 hektárnyi területet birtokol, a 30 hektáron fekvő gyár mellett a cég az alvállalkozóinak tartotta fenn a maradék 60-at” – mutatott rá Tişe. A politikus emlékeztetett: a megyei tanács Nokia-ügy kivizsgálásával foglalkozó bizottsága a vállalattal kötött szerződést tanulmányozza. „Október végéig kiderül, igényelhetünk-e kártérítést a finn vállalattól a szerződés valamely előírásának be nem tartása miatt” – hangsúlyozta Tişe.
A távközlési minisztérium augusztusban jelentette be, hogy a ZTE-csoport új gyártóegységek létesítését tervezi Romániában. A kínai vállalat ugyanakkor azt is közölte: fiatal szakmabeliek kiképzésére alkalmas központot fog nyitni Bukarestben. A ZTE jelenleg több mint 140 országban van jelen, a cég 2010-ben lebonyolított ügyleteinek értéke meghaladja a 7 milliárd eurót. Az indiai Ranbaxy Laboratories gyógyszergyártó 2006 márciusában vásárolta meg a kolozsvári Terapia részvényeinek 96,7 százalékát 324 millió dollárért.
Amint arról korábban beszámoltunk, a Nokia 2200 alkalmazottat készül elbocsátani a nemeszsuki gyár év végi bezárása miatt. A finn vállalat ázsiai országokba helyezi át telephelyét. A Nokia 2008-as nemeszsuki befektetésének értéke meghaladta a 60 millió eurót.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.