Fotó: Veres Nándor
2019. október 17., 16:362019. október 17., 16:36
2019. október 17., 17:432019. október 17., 17:43
A romániai és a bulgáriai hatóságok is lendületet vettek, miután olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint a szíriai hadműveletek miatt a Volkswagen-csoport halasztani készül a tervezett törökországi beruházását. Mivel mindkét dél-kelet-európai állam szerepelt azoknak az országoknak a listáján, amelyeket a német vállalat megvizsgált lehetséges gyárhelyszínként, a megváltozott körülmények között a felek arra próbálják rávenni a Volkswagen illetékeseit, hogy náluk valósítsa meg a beruházást.
Minderről Rosen Plevneliev volt államfő beszélt, aki a BTA hírügynökség szerint arról is beszámolt, hogy Szófia egyúttal az elektromos infrastruktúra fejlesztését, továbbá olyan oktatási intézkedéseket is tervez, amelyek segíthetnék a vállalatot.
Közben a romániai hatóságok is tárgyalnak a német óriással. Erről beszélt egy csütörtöki rendezvényen Paula Pîrvănescu, az üzleti szféráért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium államtitkára. Mint mondta,
Beszélt továbbá arról is, hogy más nagy konstruktőrökkel is tárgyalásokat folytatnak. „Nemcsak a Volkswagenről van szó. Próbáljuk elérni, hogy ne csak az ország nyugati részébe érkezzenek a befektetések” – fogalmazott az államtitkár.
Amint arról beszámoltunk, Gheorghe Falcă európai parlamenti képviselő kedden úgy nyilatkozott, a Volkswagen azt fontolgatja, hogy Aradon nyisson egy Skoda-gyárat, miután a korábban bejelentett törökországi beruházásának halasztása mellett döntött.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!