Fotó: Veres Nándor
2019. október 17., 16:362019. október 17., 16:36
2019. október 17., 17:432019. október 17., 17:43
A romániai és a bulgáriai hatóságok is lendületet vettek, miután olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint a szíriai hadműveletek miatt a Volkswagen-csoport halasztani készül a tervezett törökországi beruházását. Mivel mindkét dél-kelet-európai állam szerepelt azoknak az országoknak a listáján, amelyeket a német vállalat megvizsgált lehetséges gyárhelyszínként, a megváltozott körülmények között a felek arra próbálják rávenni a Volkswagen illetékeseit, hogy náluk valósítsa meg a beruházást.
Minderről Rosen Plevneliev volt államfő beszélt, aki a BTA hírügynökség szerint arról is beszámolt, hogy Szófia egyúttal az elektromos infrastruktúra fejlesztését, továbbá olyan oktatási intézkedéseket is tervez, amelyek segíthetnék a vállalatot.
Közben a romániai hatóságok is tárgyalnak a német óriással. Erről beszélt egy csütörtöki rendezvényen Paula Pîrvănescu, az üzleti szféráért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium államtitkára. Mint mondta,
Beszélt továbbá arról is, hogy más nagy konstruktőrökkel is tárgyalásokat folytatnak. „Nemcsak a Volkswagenről van szó. Próbáljuk elérni, hogy ne csak az ország nyugati részébe érkezzenek a befektetések” – fogalmazott az államtitkár.
Amint arról beszámoltunk, Gheorghe Falcă európai parlamenti képviselő kedden úgy nyilatkozott, a Volkswagen azt fontolgatja, hogy Aradon nyisson egy Skoda-gyárat, miután a korábban bejelentett törökországi beruházásának halasztása mellett döntött.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!