Rendhagyó módon „felmondási” standot is működtetnek a március 7–10. között Kolozsváron, majd később Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Nagyszebenben és Brassóban is megrendezendő állásbörze szervezői.
2017. február 10., 13:462017. február 10., 13:46
A Karrierek vására (TDC) elnevezésű munkaerő-toborzót szervező csapat lapunkkal közölte: ezúttal nemcsak az álláskeresésben kívánnak segíteni, hanem a munkahelyváltásban is. Ennek érdekében a már munkahellyel rendelkező álláskeresők munkaerő-toborzókkal és pszichológusokkal konzultálhatnak arról, hogy maradjanak-e a régi munkahelyükön, vagy esetleg jobban megéri, ha váltanak.
Megtudtuk, ezeken a beszélgetéseken szó esik a felmondás törvényi hátteréről és az azt követő választási lehetőségekről egyaránt. Corina Brândușan, az állásbörze PR-menedzsere szerint erre azért van szükség, mert sok munkavállaló „belső vívódásokkal küzd”, hogy maradjon-e a helyén, vagy nézzen új munka után, sokak számára azonban rendkívül nehéz meghozni a döntést, ebben segítenek majd a helyszínen a szakemberek.
Az állásbörzén egyébként több mint 200 helyi cég vesz részt, és a munkaadóknak arra is lehetőségük nyílik, hogy gyors kompetenciafelméréseket végezzenek a jelentkezők körében. Különben a kolozsvári alapítású szervezet időközben kinőtte magát, és nemcsak Romániában, hanem a Moldovai Köztársaságban is rendez állásbörzéket. Erdélyen kívül Jászvársáron (Iași) és Moldova fővárosában, Chișinăuban is megszervezik a munkaerő-toborzót. Az állásbörze következő állomása Marosvásárhely lesz március 16-án, Nagyváradon március 18-án, Szebenben március 29–30-án, míg Brassóban április 12–13-án kerül sor az álláskereső-rendezvényre.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
szóljon hozzá!