Rendhagyó módon „felmondási” standot is működtetnek a március 7–10. között Kolozsváron, majd később Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Nagyszebenben és Brassóban is megrendezendő állásbörze szervezői.
2017. február 10., 13:462017. február 10., 13:46
A Karrierek vására (TDC) elnevezésű munkaerő-toborzót szervező csapat lapunkkal közölte: ezúttal nemcsak az álláskeresésben kívánnak segíteni, hanem a munkahelyváltásban is. Ennek érdekében a már munkahellyel rendelkező álláskeresők munkaerő-toborzókkal és pszichológusokkal konzultálhatnak arról, hogy maradjanak-e a régi munkahelyükön, vagy esetleg jobban megéri, ha váltanak.
Megtudtuk, ezeken a beszélgetéseken szó esik a felmondás törvényi hátteréről és az azt követő választási lehetőségekről egyaránt. Corina Brândușan, az állásbörze PR-menedzsere szerint erre azért van szükség, mert sok munkavállaló „belső vívódásokkal küzd”, hogy maradjon-e a helyén, vagy nézzen új munka után, sokak számára azonban rendkívül nehéz meghozni a döntést, ebben segítenek majd a helyszínen a szakemberek.
Az állásbörzén egyébként több mint 200 helyi cég vesz részt, és a munkaadóknak arra is lehetőségük nyílik, hogy gyors kompetenciafelméréseket végezzenek a jelentkezők körében. Különben a kolozsvári alapítású szervezet időközben kinőtte magát, és nemcsak Romániában, hanem a Moldovai Köztársaságban is rendez állásbörzéket. Erdélyen kívül Jászvársáron (Iași) és Moldova fővárosában, Chișinăuban is megszervezik a munkaerő-toborzót. Az állásbörze következő állomása Marosvásárhely lesz március 16-án, Nagyváradon március 18-án, Szebenben március 29–30-án, míg Brassóban április 12–13-án kerül sor az álláskereső-rendezvényre.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!