Van ok panaszra. A legtöbb turista a koszt és az udvariatlanságot kifogásolja
Fotó: Barabás Ákos
Sok turista panaszkodik a belföldi szálláshelyekre, ennek ellenére nem mondanak le az ország felfedezéséről. Tény, hogy sokan vannak, akik nem is tudnának megengedni maguknak külföldi nyaralást.
2019. október 03., 11:252019. október 03., 11:25
2019. október 03., 11:292019. október 03., 11:29
Nem elég tiszták a szobák, nem elég kedves a személyzet, nem szolgálnak fel ételt – ezeket a panaszokat fogalmazzák meg a legtöbben a belföldön utazó romániai turisták közül, legalábbis a HotelGuru.ro portál által augusztus–szeptemberben készített felmérés szerint. A Profit.ro portál által közzétett kutatási eredményekből kiderül,
21,6 százalék arra panaszkodott, hogy a személyzet nem volt elég kedves, 18,6 százalék azt kifogásolta, hogy a szálláshelyen nem volt vendéglő, 11,5 százalék a szálláshely elhelyezkedését rótta fel, 12,6 százalék pedig másfajta panaszokat fogalmazott meg, például a játszóterek hiányát rótta fel a szállásadónak.
Hiába azonban a panaszáradat, a többség (88,3 százalék) azt mondta, a későbbiekben is belföldön kíván utazni, mivel szeretne felfedező utakat tenni, 12,5 százalék pedig elismerte, azért utazik belföldön, mert
Amúgy ha már elutaznak, a legtöbben (44,8 százalék) egy hétre mennek, 42 százalék beéri egy hétvégi kiruccanással, és mindössze 13,2 százalék marad egy hétnél tovább szabadságon.
A nyár végén kirándulók 41,8 százaléka utazott valamely hegyvidéki üdülőtelepre, 33,9 százalék választotta a tengerpartot, 10,9 százalék pedig vidéki településen pihent Máramarosban, Erdélyben vagy Bukovinában, 4,5 százalék pedig a Duna-deltát járta be. A felmérésből arra is választ kapunk, hogy mennyit szán vagy tud szánni üdülésre a romániai lakosság.
30,6 százaléknál ez az összeg 200 és 300 lej között mozgott, a többiek pedig 300 lejnél többet költöttek egy éjszakára. A válaszadók 24,5 százaléka mondta azt, hogy üdülési csekkel foglalt szállást.
Ami pedig a szálláshely besorolását illeti, 42,6 százalék a panziókat részesíti előnyben, 37,2 százalék szállodai minőségre vágyik, 12,2 százalék kibérel egy apartmant vagy egy hétvégi házat, a többiek pedig természethez közelibb szállásokat preferálnak, legyen szó menedékházról vagy éppen sátorozásról.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!