Elhúzódó akciózás. Számos webáruháznál a fekete pénteki árleszállítási időszak már nem egy napra korlátozódik
Fotó: 123RF
A romániai webáruházak az idei fekete pénteken a tavalyinál 5 százalékkal több rendelést regisztráltak, és az árleszállítások időszakában elkönyvelt bevételük 18 százalékkal haladta meg a múlt évit – derül ki a MerchantPro szerdán közzétett elemzéséből.
2024. november 13., 14:242024. november 13., 14:24
A mintegy ezer online üzletből vett minta adatain alapuló jelentés szerint
Az elemzés készítői a mutatók növekedését azzal magyarázzák, hogy számos webáruháznál a fekete pénteki árleszállítási időszak már nem egy napra korlátozódik, hanem egy hetet tart. A fogyasztók így kiegyensúlyozottabban vásárolnak, és több terméket rendelnek, ami növeli az online üzletek bevételeit.
Az elemzés szerint a tulajdonképpeni fekete pénteken, vagyis november 8-án
ami azt tükrözi, hogy a fogyasztók egyre inkább a prémium termékekre összpontosítanak.
Ugyanakkor november 10-én, vasárnap az online tranzakciók száma csak 15 százalékkal volt kisebb, mint pénteken.
A vásárlások értékének napi átlaga az árleszállítások hetében idén 64 euró volt, szemben az egy évvel ezelőtti 57 euróval. November 8-án az átlagos érték 73 euró volt, 24 százalékkal magasabb, mint tavaly – olvasható az Agerpres hírügynökség által ismertetett elemzésben.
Hiába hirdettek győztest az észak-erdélyi autópálya legnehezebb, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt pályázaton, az építés tovább csúszhat, miután az egyik jelentkező megóvta az eredményt.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!