Fotó: Sodexo.ro
Étkezési utalványt biztosítana a kényszerszabadság ideje alatt is egy törvénytervezet azoknak az alkalmazottaknak, akiknek a koronavírus-járvány miatt kialakult anyagi nehézségek miatt a munkáltatójuk ideiglenesen felfüggesztette a munkaszerződését.
2020. április 07., 17:202020. április 07., 17:20
2020. április 07., 17:242020. április 07., 17:24
A jogszabályjavaslatot a Pro Románia párt nyújtotta be kedden a parlament elé, a tervezetet pedig aláírásával támogatta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), a Szociáldemokrata Párt (PSD), valamint az RMDSZ több honatyája is.
„Kérjük, hogy a kényszerszabadságon levő alkalmazottak is kaphassanak étkezési utalványt. Fizetéseik nem csupán 25 százalékkal csökkennek, hiszen a tevékenység felfüggesztésével eltűnnek a különböző bónuszaik, az étkezési támogatásuk. Normális és jóérzésről tanúskodik, hogy az állam beavatkozik, és támogatást nyújt azon ágazatok alkalmazottainak, amelyek bajba jutottak a koronavírus—járvány miatt” – idézte hétfőn az Agerpres hírügynökség Gabriela Podaşcát, a Pro Románia képviselőjét.
Elmondása szerint a jogszabályjavaslatot sürgősségi eljárás keretében vitatja meg a parlament két háza.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!