Fotó: Gecse Noémi
A használtautó-piac egyik legelterjedtebb csalása a kilóméteróra visszatekerése – a gépjárművek előéletét mutató CarVertical informatikai adatszolgáltató összefoglalta, mely gépkocsik esetében fordul elő a leggyakrabban futásteljesítmény-hamisítás.
2023. február 08., 13:382023. február 08., 13:38
Az Amerikai Egyesült Államokban és Európa számos országában 12 hónap alatt generált 11,1 millió jelentést górcső alá vevő elemzés szerint a német autók, azon belül is az Audi A8-as esetében találkoztak a legtöbb alkalommal a vevők megtévesztése érdekében eszközölt csalással.
A CarVertical által nyilvánosságra hozott adatsorok szerint a futásteljesítmény-hamisításban leginkább érintett tíz autómodellből hat számít drágának, ott találjuk az Audi A7, a BMW X5 és a BMW 7-es modellt is.
Futottak még: Audi A7 – 24,5%, BMW 7 – 24,1%, VW Transporter – 24%, BMW X6 – 23,6%, BMW X5 – 23,4%, Audi A6 – 22,2%, Ford Fusion – 22%, VW CC – 21,8%, VW Sharan – 21,5%, VW Jetta – 21,2%, Volvo XC70 – 21,1%, BMW 6 – 21%, Audi Q7 – 20,4%, Audi A5 – 20,2%, VW Passat – 19,6%, Opel Insignia – 19,5%, BMW 5 – 18,3%.
Az elemzés szerint az nem számít, hogy benzines vagy dízel modellről van szó, és – például a Volkswagen Jetta esetében – az sem jelent garanciát, ha hibrid modellről van szó.
2020 decembere és 2022 utolsó hónapja között 46 százalékkal nőtt a Romániában eladásra kínált használt autók ára a többnyire second hand személygépkocsik értékesítésére szakosodott online platform, az Autovit által összesített adatsorok szerint.
A Romániában 2022-ben forgalomba helyezett új autók száma elérte a 129 328-at, ami 6,7 százalékkal több az egy évvel korábban jegyzettnél – közölte kedden a Romániai Gépkocsigyártók Egyesülete (ACAROM).
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
A több mint 6 milliárd lejes tartozásának rendezéséig a fejlesztési minisztérium nem fogad új kifizetési kérelmeket az Anghel Saligny közművesítési program és a helyi fejlesztések országos programja (PNDL) keretében – közölte Cseke Attila tárcavezető.
Románia jövőre nem engedheti meg magának a ,,kilengéseket”, amit belefoglalnak a költségvetésbe, azt tiszteletben kell tartani – szögezte le a hétfői kormányülést követő sajtótájékoztatóján Tánczos Barna.
1 hozzászólás