Tovább vizsgálódik az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az észak-erdélyi autópálya megépítésére az amerikai Bechtel vállalattal 2003-ban megkötött szerződés kapcsán – közölte a DNA a Digi24 hírtelevízió megkeresésére azt követően, hogy kedden a bukaresti 5. kerületi ügyészség bejelentette, lezárták a nyomozást a Bechtel-szerződés eltűnésének ügyében, egyes tettek ugyanis elévültek.
2016. október 12., 19:302016. október 12., 19:30
2016. október 12., 19:312016. október 12., 19:31
Mint kiderült, két ügyben is bűnvádi eljárás zajlik, magát a szerződést és annak utólagos, 2006-os és 2011-es módosítását vizsgálják. A hivatalos tájékoztatás szerint minősített hivatali visszaélés miatt indult eljárás.
Mint ismeretes, a Brassó–Bors-sztráda tervét 2003-ban hagyták jóvá, a munkálatok pedig 2004-ben kezdődtek el egy, a Bechtellel megkötött, 2,2 milliárd eurós szerződés mentén. Az autópályát 2012-ben kellett volna átadni. Az évek során a szerződést több ponton is módosították, 2013-ban pedig felbontották. A 415 kilométeres sztrádából jelenleg csak 52 kilométeren lehet közlekedni.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!