Fotó: Pixabay.com
Románia, Magyarország és Litvánia érte el a legnagyobb gazdasági növekedést az Európai Unió 27 tagállama közül 2019 negyedik negyedévében a harmadik negyedévhez képest – derül ki az európai statisztikai hivatal (Eurostat) pénteki, előzetes adataiból.
2020. február 14., 13:442020. február 14., 13:44
A rangsor nem teljes, mert még nem hozták nyilvánosságra az Észtországra, Írországra, Görögországra, Horvátországra, Luxemburgra, Máltára, Szlovéniára és Svédországra vonatkozó adatokat.
Az Európai Unió és az euróövezet gazdasági növekedése 2019 utolsó negyedévében 0,1%-os volt, míg az előző negyedévben 0,3%-os – közölte az Agerpres. A legtöbb EU-s ország GDP-növekedésről számolt be 2019 negyedik negyedévében,
Németország stagnált, és csökkentek a mutatók Finnországban (mínusz 0,4%), Olaszországban (mínusz 0,3%) és Franciaországban (mínusz 0,1%).
Éves ütemben az Európai Unió 1,2%-os növekedést regisztrált 2019 negyedik negyedévében, amely lassulást jelent az előző három hónap 1,5%-os növekedéséhez képest. Az euróövezet növekedése 0,9%-ra csökkent, miután 2019 júliusa és szeptembere között 1,2%-os volt.
Olaszország növekedése nulla volt. Észtország, Írország, Görögország, Horvátország, Luxemburg, Málta, Szlovénia és Svédország adatai még nem állnak rendelkezésre.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
1 hozzászólás