Tízből hét romániai vállalkozás ad ajándékutalványt a munkavállalóknak különböző alkalmakra, ezáltal motiválva őket és elismerve hozzájárulásukat a vállalkozás sikeréhez – derül ki egy ajándékutalványok értékesítésével foglalkozó cég felméréséből.
2018. február 21., 12:342018. február 21., 12:34
2016-hoz képest 45 százalékkal nőtt tavaly azon vállalatok száma, akik március 8-a alkalmából ajándékutalványokkal lepték meg alkalmazottaikat, a munkavállalók által ajándékra szánt összegek pedig 38 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban.
Mint az Up csoport (volt Cheque Déjeuner csoport) szakértői emlékeztetnek,
és társadalombiztosítási hozzájárulást sem kell ezek után fizetni. Emellett az ajándékutalványok összege, a fizetésalap 5 százalékáig, leírható az adóalapból, a 2018. január 1-jén életbe lépett adótörvénykönyvi módosítások nem hoztak változásokat ezek felhasználását illetően. Amennyiben pedig 150 lejt meghaladó ajándékjegyet ad a vállalkozó, a különbségre 10 százalékos nyereségadót kell fizetni
A felmérést megrendelő vállalat tájékoztatása szerint az utalványok leegyszerűsítik az ajándékozást a munkáltatók számára, nem kell válogatniuk, bevásárolniuk, csomagolniuk, raktározniuk és szétosztaniuk ezeket, a kedvezményezettek pedig legtöbbször értékelik, hogy a cég logójával megszemélyesített ajándékot kapnak a munkáltatójuktól.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!