A Revolut mobilbank lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyszerűen kezeljék a pénzügyeiket
Fotó: Borbély Fanni
A romániai Revolut-felhasználók 2024-ben több mint egymilliárd tranzakciót hajtottak végre, és minden jel arra mutat, hogy egyre népszerűbb a digitális banki szolgáltatás, pénzügyi alkalmazás. A Revolut neobank hét éve van jelen Romániában, és egyre többen használják.
2025. január 31., 21:262025. január 31., 21:26
A Revolut, amelyet 2015-ben alapítottak az Egyesült Királyságban, Romániában is egyre közkedveltebbnek bizonyul: a mobilbank ugyanis lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyszerűen kezeljék a pénzügyeiket, külföldi tranzakciókat végezzenek, devizát váltsanak, és akár befektessenek is.
Revoluton keresztül sokan fizettek szórakozási lehetőségekért, de ruházati cikkeket és élelmiszert is rengetegen vásároltak
Fotó: Rédai Attila
A több mint egymilliárd tranzakcióból 519 millió tranzakció kereskedőknek történő fizetés volt. Amint az Economica.net portál a bank sajtóközleményét idézte, közel 10 milliárd eurót költöttek a romániaiak a különböző termékekre és szolgáltatásokra úgy, hogy Revolut kártyával fizettek, érintés nélkül (contactless módon). A számítások szerint egy romániai felhasználó havonta átlagosan 22 tranzakciót hajtott végre a Revolut kártyával az alkalmazáson keresztül, ez a hazai piacon hét éve jelen lévő pénzügyi technológiai vállalat szolgáltatásainak egyre növekvő népszerűségét mutatja. A Revolut 2024-ben 54 százalékkal több kártyás fizetést regisztrált 2023-hoz képest, a romániaiak a szupermarketekben való vásárlásra, éttermekben, gyógyszertárakban vagy online vásárlási platformokon történő fizetésre használták kártyájukat.
Szórakozásra nem költöttek többet a hazai lakosok 2024-ben, mint egy évvel korábban, a Revoluton történő tranzakcióknak mintegy 23 százalékát tette ki ez a költségvetési kategória, és ezzel az aránnyal a legnépszerűbb a listán.
A számítások szerint egy romániai felhasználó havonta átlagosan 22 tranzakciót hajtott végre a Revolut kártyával az alkalmazáson keresztül
Fotó: Pixabay.com
A romániaiak Revoluton keresztül költöttek még közlekedésre (a vásárlások összértékének 9 százaléka), éttermekben, bárokban, kávézókban, gyorséttermekben a szolgáltatásokra (9 százalék), turisztikai szolgáltatásokra (6 százalék), egyéb szolgáltatásokra (8 százalék), közüzemi szolgáltatásokra (5 százalék).
A kimutatás szerint a romániai Revolut-használók áprilisban 21 százalékkal többet költöttek egészségügyre, mint egy évvel korábban, májusban 21 százalékkal többet a közlekedésre, decemberben pedig 27 százalékkal többet költöttek szolgáltatásokra és 33 százalékkal többet közüzemi szolgáltatásokra.
A Revolutot fizetési módként a 25-45 éves korosztály kedveli, ők költöttek tavaly a legtöbbet digitális banki vásárlás keretében: több mint 3,2 milliárd eurót. A Revoluton keresztül történő pénzköltés gyakorisága viszont a 18-24 éves korosztály körében nőtt a legnagyobb mértékben (+94 százalék 2023-hoz képest).
A Revolut adataiból az is kiderül, hogy a férfiak költik el a nagyobb összegeket szórakozásra és vásárlásra, míg a nők a Revolut kártyákat és alkalmazásokat leginkább a mindennapi, szupermarketekben történő vásárlásra használják. Bár a férfiak kétszer annyit költöttek a Revolutnál, mint a nők, 2024-ben, a nők esetében is növekedett az alkalmazáson keresztül történő fizetés gyakorisága.
Egyre többen használják Romániában a Revolut alkalmazást a szupermarketekben történő bevásárláskor is
Fotó: Carrefour Románia/Facebook
A Revolut Digital Bank, amelyet a romániai felhasználók egyre inkább elsődleges bankszámlaként használnak,
A Revolut-fizetések eredményeként pontokat is lehet szerezni, amelyek kedvezményekre válthatóak például repülőutak során, turisztikai szolgáltatóknál, szálláshelyeken.
Salt Bank néven online bank nyílt Romániában – jelentette be csütörtökön a pénzintézet.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!