Fotó: Gov.ro
Az adóreform, az egységes bértörvény és a készülő új nyugdíjtörvény hosszú időre biztosítja a nyugdíjrendszer fenntarthatóságát – jelentette ki csütörtökön Viorica Dăncilă kormányfő a Nemzetközi Valutaalap (FMI) küldöttségével való találkozón.
2018. március 16., 10:422018. március 16., 10:42
A megbeszélésre, amelyen részt vett Viorel Ştefan miniszterelnök-helyettes és Eugen Teodorovici pénzügyminiszter is, az IMF éves gazdaságértékelő felmérése alkalmából került sor. A tanácskozás témája az elmúlt évi gazdasági tevékenység kiértékelése és a fenntarthatóság megerősítése volt –c számolt be az Agerpres.
„A kormányfő elmondta: a Románia által 2017-ben regisztrált 7 százalékos gazdasági növekedés az ipar, a mezőgazdaság és az IT-szektor kiváló teljesítményén alapszik. (...)
– áll kabinet által kiadott közleményben.
Az idézett forrás szerint a társadalombiztosítási járulékok terhének áthárítása a munkáltatóról az alkalmazottra csökkentette a vállalkozóknak a munkaerővel kapcsolatos költségeit, továbbá a közalkalmazottak – főleg az egészségügyben és az oktatásban dolgozók – bérének növelése, valamint a minimálbér emelése hozzájárult ahhoz, hogy a jól képzett munkaerő ne hagyja el a hazai munkaerőpiacot.
„Az adóreform, a bértörvény és a készülő új nyugdíjtörvény biztosítja a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságát” – állapította meg a kormányfő. A 2018-as esztendőre szóló prognózisok 6,1 százalékos gazdasági növekedést vetítenek előre – közölte Dăncilă. A pénzügyminiszter azt mondta: az állam bevételeit az adók és illetékek jobb begyűjtésével és az adóhivatal és a polgárok közötti kapcsolat javításával szándékoznak növelni.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!