Fotó: Gov.ro
Az adóreform, az egységes bértörvény és a készülő új nyugdíjtörvény hosszú időre biztosítja a nyugdíjrendszer fenntarthatóságát – jelentette ki csütörtökön Viorica Dăncilă kormányfő a Nemzetközi Valutaalap (FMI) küldöttségével való találkozón.
2018. március 16., 10:422018. március 16., 10:42
A megbeszélésre, amelyen részt vett Viorel Ştefan miniszterelnök-helyettes és Eugen Teodorovici pénzügyminiszter is, az IMF éves gazdaságértékelő felmérése alkalmából került sor. A tanácskozás témája az elmúlt évi gazdasági tevékenység kiértékelése és a fenntarthatóság megerősítése volt –c számolt be az Agerpres.
„A kormányfő elmondta: a Románia által 2017-ben regisztrált 7 százalékos gazdasági növekedés az ipar, a mezőgazdaság és az IT-szektor kiváló teljesítményén alapszik. (...)
– áll kabinet által kiadott közleményben.
Az idézett forrás szerint a társadalombiztosítási járulékok terhének áthárítása a munkáltatóról az alkalmazottra csökkentette a vállalkozóknak a munkaerővel kapcsolatos költségeit, továbbá a közalkalmazottak – főleg az egészségügyben és az oktatásban dolgozók – bérének növelése, valamint a minimálbér emelése hozzájárult ahhoz, hogy a jól képzett munkaerő ne hagyja el a hazai munkaerőpiacot.
„Az adóreform, a bértörvény és a készülő új nyugdíjtörvény biztosítja a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságát” – állapította meg a kormányfő. A 2018-as esztendőre szóló prognózisok 6,1 százalékos gazdasági növekedést vetítenek előre – közölte Dăncilă. A pénzügyminiszter azt mondta: az állam bevételeit az adók és illetékek jobb begyűjtésével és az adóhivatal és a polgárok közötti kapcsolat javításával szándékoznak növelni.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
szóljon hozzá!