2011. május 02., 13:512011. május 02., 13:51
Az újonnan kinevezett ügyvezető igazgató a MOL-csoporton belül kezdte pályafutását 2003-ban, és a vállalat egyik legdinamikusabb divíziójában tett szert jelentős tapasztalatra, szakértelemre: előző poziciójában a MOL-csoport üzemanyagkártya- üzletágát vezette. „Lendületével és céltudatosságával figyelemre méltó üzleti eredmények eléréséhez segítette hozzá a vállalatot. Az üzemanyagkártya- üzletág vezetőjeként kidolgozott és összehangolt egy olyan üzemanyagkártya- stratégiát, amely nagymértékben hozzájárult a MOL-csoport regionális piacvezetői pozíciójának megszilárdításához. Értékesítési stratégiákat dolgozott ki, és felügyelte az ezekkel kapcsolatos tevékenységeket kilenc országban, köztük Romániában is” - áll a cég közleményében.
\"A romániai leányvállalat jelentős szerepet játszik a MOL-csoport regionális stratégiájában. Határozott szándékom megvalósítani a szervezet célkitűzéseit úgy közép, mint hosszú távon.”- nyilatkozta Daradics Kinga Ágnes.
Daradics Kinga Ágnes Romániában, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen végezte egyetemi tanulmányait, majd a Sheffield University-n szerezte meg Executive MBA diplomáját.
Új pozicióját Ferencz I. Szabolcstól veszi át, akit a MOL-csoport új, Társasági Kapcsolatok szervezeti egység vezetőjének neveztek ki. Az új egységhez a Vállalati Kapcsolatok, a Társasági Kommunikáció és a HR tartozik a MOL-csoport valamennyi országából.
A villamosenergia-piacot július 1-jétől mindenképpen liberalizáljuk, és nincs szó az ársapka meghosszabbításáról – jelentette ki Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
szóljon hozzá!