Gáz. A jelenlegi állás szerint egy évet csúszik a vezeték romániai szakaszának megépítése
A fekete-tengeri földgáz Magyarország irányába való szállítására alkalmas, Bulgárián, Románián, Magyarországon és Ausztrián áthaladó, úgynevezett BRUA gázvezeték első, romániai szakasza csak 2020 végére épül meg – írta hétfőn a Profit.ro román gazdasági hírportál a román Transgaz állami vállalatra hivatkozva.
2019. július 01., 20:472019. július 01., 20:47
A portál a román gázvezeték-hálózatot kezelő Transgaz egyik jelentéséből idézett, amely számba veszi a 2019-2028-as időszakra érvényes fejlesztési terveket a gázszállítás területén. A dokumentum várhatóan július végén kerül a vállalat részvényesei elé jóváhagyásra.
A jelentés szerint a BRUA gázvezeték első szakasza, amely Románia területén épül és tavaly nyáron kezdték el a megépítését, számos erőfeszítés ellenére nem fog elkészülni az eredeti határidőre, vagyis 2019 végére, hanem csak 2020 végére.
A portál emlékeztet, egy hónappal korábban a Transgaz és Niculae Bădălău román gazdasági miniszter is kijelentette: tartható az eredeti határidő.
A projekt első szakaszában 479 kilométer vezetéket fektetnek le a dél-romániai Podișortól a bánsági Temesrékásig. A beruházás lehetővé teszi, hogy Romániából évi 1,75 milliárd köbméternyi gázt szállítsanak Magyarországra.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!