Fotó: Facebook/Blue Air
Eleshet az állami kedvezményes hiteltől, és csődbe mehet a Blue Air légi társaság, a romániai légi közlekedési piac második legnagyobb szereplője.
2020. október 23., 07:382020. október 23., 07:38
A romániai alapítású diszkont légi társaság áprilisban kért és kapott a bukaresti kormánytól kedvezményes, mintegy 300 millió lej hitelt azért, hogy fedezze a koronavírus-járvány okozta leállás következtében felhalmozott veszteségeit, és megmeneküljön a csődtől. A kabinet korábban sürgősségi kormányrendelettel döntött a hitel folyósításáról. Ezt a jogszabályt utólag a parlamentnek is jóvá kell hagynia, de
Ebben a kérdésben az utolsó szava a képviselőháznak lesz, amely később dönt ügydöntő házként a sürgősségi kormányrendelet sorsáról.
Csődegyezségi eljárást kezdeményezett a Blue Air román kereskedelmi légi társaság, amely a következő 18 hónapban 100 millió euró adósságot kell átütemezzen – közölte hétfőn a légi társaság.
Emellett azzal sem értenek egyet, hogy a Tarom vetélytársuk lenne, hiszen a Blue Air szerint az általuk lefedett útvonalakat nem a Tarom fogja megszerezni, hanem a Blue Air másik vetélytársa, a piacvezető Wizz Air, amely a román diszkont légi társaság szerint már átvett több olyan útvonalat, amelyet a Blue Air fedett le eddig.
A Blue Air július elején csődegyezségi eljárást kezdeményezett számlái zárolása elkerülése érdekében. Az eljárás során vállalta, hogy a következő 18 hónapban 100 millió euró adósságot ütemez át, de ezt csak az állami hitel igénybevételével tudja megtenni.
Az Alfa Kartell Országos Szakszervezeti Szövetség hamarosan összeállítja a januári szakszervezeti akciók menetrendjét, amit a 2025-ös költségvetési törvény tervezetének alakulásától tett függővé – nyilatkozta szerdán az Agerpresnek Bogdan Hossu.
Az osztrák OMV megállapodást kötött arról, hogy 2027-től gázt szállít a német Unipernek a fekete-tengeri projektjéből – közölte a Reutersszel három, az ügyet ismerő személy, miközben Európa új utakat keres az energiabiztonság növelés&
2024 novemberében 5,3 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékkal kisebb, mint októberben az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adatai szerint.
A 2025-ös év legyen a józan ész éve, amely a kiszámíthatóság és a közös felelősség, közös teherviselés, a szolidaritás éve – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Tánczos Barna pénzügyminiszter, helyettes kormányfő.
Nem túl rózsás a romániai vasutak helyzete, a rendszerváltoztatás óta meglehetősen kevés szakaszt sikerült felújítani, még autópályák tekintetében is jobban áll az ország – mutat rá a Club Feroviar.
Lesújtó képet fest a román mezőgazdaság tavalyi helyzetéről az Eurostat. Románia uniós kullogó, a mezőgazdaság termelékenysége 2024-ben 17 százalékkal zsugorodott. A megkérdezett szakpolitikus szerint sok jóra ebben az esztendőben sem számíthatunk.
Egyelőre nem írhatja alá a román útügyi hatóság a szerződést a Nagyvárad és Arad közötti gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázaton győztesként kihirdetett konzorciummal, mivel két török cég óvást nyújtott be az eredmény ellen.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
1 hozzászólás