Fotó: Blue Air
Csődegyezségi eljárást kezdeményezett a Blue Air román kereskedelmi légi társaság, amely a következő 18 hónapban 100 millió euró adósságot kell átütemezzen – közölte hétfőn a légi társaság.
2020. július 06., 17:242020. július 06., 17:24
2020. július 06., 17:252020. július 06., 17:25
A csődegyezségi eljárást olyan vállalat kezdeményezheti, amely adósságokat halmozott fel, és célja, hogy az adósok ne kérjék számláinak zárolását. Oana Petrescu, a Blue Air vezérigazgatója a Profit.ro gazdasági portálnak elmondta: az eljárás célja a csődeljárás és a vállalat számlái zárolásának a megelőzése.
Hozzátette: a vállalat azért jutott ilyen helyzetbe, mert március és június között a koronavírus-járvány miatt nem lehetett utazni, ami jelentősen visszavetette a vállalat bevételeit. Petrescu elmondta, a Blue Air 100 millió euró árbevételt tervezett erre az időszakra, amitől elesett. A légi közlekedés újraindulásával a Blue Air képes lesz a következő 18 hónapban annyi árbevételt megvalósítani, hogy kifizesse az adósságot, a járvány okozta közvetlen veszteséget pedig az állami segélyből fedezik, amelyet a bukaresti kabinet jóváhagyott áprilisban.
A Blue Air március 17-én állította le menetrendszerinti járatait, majd április elején 42-45 millió euró értékű kedvezményes hitelt kért a román kormánytól, amelynek folyósítását a bukaresti kabinet április 23-án jóváhagyta. A vállalat kényszerszabadságra küldte dolgozóinak 90 százalékát, és kidolgozott egy üzleti tervet a nehéz pénzügyi helyzet átvészelésére.
A Blue Air július 1-től indította újra menetrendszerinti járatait 29 útvonalon, ezek számát 47-re akarják növelni, miután véget ér Romániában a veszélyhelyzet. A Blue Air Románia második legnagyobb légitársasága, 2018-ban 5 millió utast szállított. Első helyen a Wizz Air áll 8,3 millió utassal, harmadik a román állami Tarom, amely 2,7 millió utast szolgált ki.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!