2013. január 18., 13:442013. január 18., 13:44
A legtöbb gépkocsit - akárcsak 2011-ben - Franciaországban adták el, ahol 84 522 járművet értékesítettek. Második helyen Németország áll, ott 46 590 új Dacia talált gazdára, majd Algéria következik 41 710 eladott autóval. Törökországban csaknem 29 ezer, Olaszországban mintegy 27 ezer, Spanyolországban csaknem 18 ezer gépkocsit értékesítettek.
A Dacia eladásai az észak-afrikai és a Földközi-tenger partján lévő országokban nőttek a leggyorsabban, ott 26 százalékos emelkedést jegyeztek. Nyugat-Európában az eladások száma nem változott tavalyelőtthöz képest, így 2012-ben is 230 ezer gépkocsit értékesítettek ebben a régióban.
Romániában a Dacia megőrizte piacvezető pozícióját 22 ezer eladott gépkocsival. A gyártó szerint a hazai autópiac az elmúlt tíz évben nem tapasztalt mélypontra jutott a bizonytalan gazdasági helyzet miatt, ezért egyre kevesebb új gépkocsit sikerül értékesíteniük a gyártóknak, miközben a használt gépkocsik eladása 75 százalékkal nőtt - olvasható a közleményben.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.