Fotó: Barabás Ákos
Elfogadta kedden a bukaresti képviselőház a friss tej és tejtermékek címkézéséről szóló, 2016/88-as számú törvény módosítását – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
2017. június 27., 16:322017. június 27., 16:32
A 217 támogató, három ellenszavazat és 48 tartózkodás mellett jóváhagyott jogszabály értelmében már
A döntéshozó kamaraként eljáró alsóházban elfogadott módosítások szerint a címkéken a legnagyobb arányban felhasznált tej származási országát és a tejfeldolgozó vállalkozás nevét kell feltüntetniük a gyártóknak, a csomagolóüzem nevének vagy a márkának már nem kell szerepelnie a címkéken.
A gyártóknak a címkéken fel kell tüntetniük a tejben található ásványi anyagokat, a vitaminokat és a tej dúsításához használt tejproteineket is.
és semmilyen mennyiségben nem tartalmaznak más összetevőket, például tejport. A „román termék" felirat csak azokra a termékekre kerülhet fel, amelyek száz százalékban román termelőtől és feldolgozótól származó tejből készülnek.
A törvény 2018. január elsejétől lép hatályba, megfigyelők szerint azonban megtörténhet, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indít Románia ellen, mégpedig arra hivatkozva, hogy a belföldi termékek megjelölésével megszegi az áruk szabad mozgásáról szóló uniós szabályokat.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!