A következő kormányra hárul mind az egységes bérezési törvény kidolgozása, mind pedig a közszféra reformja – közölte csütörtökön Dacian Cioloș miniszterelnök, aki egy huszonhat oldalas dokumentumban vont mérleget az általa vezetett kormány egy évének megvalósításairól. Egyetlen kudarcként a közigazgatás reformját említette.
2016. november 18., 13:222016. november 18., 13:22
2016. november 18., 16:222016. november 18., 16:22
„Mandátumunk első felében közvitára bocsátottunk néhány témát, amelyeknek a közigazgatás reformjának az alapját kellett volna képezniük. Sajnos ennek a közvitának nem volt foganatja, nem volt meg a kellő politikai étvágy a folyamat elmélyítésére. Ilyen körülmények között megteremtettük a reformhoz szükséges keretet, előkészítettük a terepet a következő kormány és parlament számára a feltétlenül szükséges közigazgatási reform végrehajtásához” – emelte ki a technokrata kormány miniszterelnöke.
Az egységes bérezésről eközben azt mondta, hogy ők az egészségügyben és az oktatásban dolgozók béremelésével elindították a fizetések közötti méltánytalanságok felszámolását célzó folyamatot, amelynek folytatása immár a december 11-ei választások után felálló kormányra hárul. Cioloș szerint egyébként „feltétlenül szükség” van arra, hogy a most elkezdett intézkedéseket a következő kabinet továbbvigye.
A dokumentum a megvalósítások között említi még a 2016–2020-as korrupcióellenes stratégiát, a bürokrácia visszaszorítását, az adók és illetékek kifizetésére fordított idő csökkentését, a közjegyző által hitelesített másolatok helyettesítését az egyszerű másolatokkal, vagy a Ne legyen gyermek identitás nélkül! elnevezésű, személyi igazolványok kibocsátását célzó programot.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!