Fotó: Psd.ro
Legkorábban jövő év elejétől lépne érvénybe a módosított adótörvénykönyv, mondta Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a képviselőház elnöke.
2022. május 18., 14:402022. május 18., 14:40
2022. május 18., 14:422022. május 18., 14:42
Beszámolt arról, hogy az adótörvénykönyv módosítása szóba került a koalíció keddi értekezletén. Mint mondta, ő is szükségesnek tartja.
– jelentette ki a PSD elnöke, aki szerint az adórendszer fokozatos „optimalizálásáról” van szó. Ehhez pénzügyminisztériumi munkacsoport alakult, amely a nemzetközi pénzügyi szakértőkkel folytatott tanácskozások után helyzetelemzést mutat be, és megfogalmazza javaslatait. Ez körülbelül két héten belül várható.
A képviselőház elnöke egyes nyugati államok adózási rendszerét említette példaként, amikor azt kérdezték tőle, hogy támogatja-e a progresszív adórendszer bevezetését.
„Ne mondják nekem, hogy Spanyolország, Németország, Hollandia, az USA, Olaszország mind idióta, mert progresszív, modern, adaptált adórendszere van, levonhatósági lehetőségekkel, amelyek a szolgáltatások fejlődésének kedveznek; míg mi, románok mindenkinél okosabbak vagyunk, csak éppen a bruttó hazai termékünk 27 százalékát teszik ki a bevételek, míg 40 százalék a kiadás” – fogalmazott.
A szociáldemokrata politikus úgy vélekedett, az adótörvénykönyv módosításához előbb minden érintett társadalmi szereplő véleményét ki kell kérni, és a koalíción belül kell meghozni a döntést.
Ha módosul is az adótörvénykönyv, ez nem lép érvénybe 2023. január elseje előtt, mert a versenyszférának fel kell készülnie a változásra – szögezte le Ciolacu. A politikus ugyanakkor azt ígérte, hogy bárminemű adóügyi intézkedés előtt kikérik a vállalkozói szféra véleményét.
Senkinek nem áll szándékában tönkretenni a vállalkozói közösségen belüli hangulatot és egyensúlyt, de mérlegelnünk kell és látnunk kell a realitásokat” – jelentette ki Marcel Ciolacu.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!