Fotó: Ovidiu T. Veres
Összesen tizenhárom charterjárat indul jövő nyáron a nagyváradi nemzetközi repülőtérről a Földközi-tenger partján fekvő Antalyába – közölte hétfőn a légikikötőt üzemeltető Bihar megyei közgyűlés. Pásztor Sándor, a megyei önkormányzat elnöke elmondta, az első nyaralni vágyók 2017. június 17-én kelhetnek útra a korábbi években egyik legnépszerűbb üdülési célpontnak számító törökországi városba.
2016. december 05., 17:272016. december 05., 17:27
2016. december 05., 17:282016. december 05., 17:28
A tavalyi törökországi események visszavettek valamelyest Antalya népszerűségéből, ráadásul az orosz embargó miatt alaposan visszaesett a település látogatottsága, így a korábbi években tapasztaltnál lényegesen alacsonyabb árakon próbálnak meg vendégeket csábítani a tengerparti turistaparadicsomba. A charterjáratokat a Blue Air üzemelteti majd szeptember 9-éig, és ez lesz a második hasonló típusú szolgáltatása, miután a tavaly nyáron Tel-Avivba indítottak chartert Nagyváradról.
Ugyanakkor a Blue Air és a megyei hatóságok október közepén jelentették be, hogy menetrend szerinti fapados járatok indulnak Nagyváradról Bukarest és Torinó irányába. A román fővárosba már december 15-én elindul az első, 120 férőhelyes, Boeing 737 típusú gép, amely aztán minden hétfőn, szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik.
90 lejtől induló jegyáraival nem csupán a menettérti jegyeit 195 euróért kínáló Taromnak lesz a konkurenciája, hanem a vasúti társaságnak is, amelynél a menettérti jegy 450 lejbe kerül. Akik Váradról Jászvásárra szeretnének eljutni, ezt Bukarestből egy 30 perces várakozást magában foglaló átszállással, mindössze 100 lejtől induló jegyárért megtehetik majd. Hasonló csatlakozások lesznek majd Torinóból is, mert a jövő március 26-án induló járatuk épp olaszországi főállomásukat célozza, ahonnan Róma, Nápoly és Catania irányába lehet majd továbbutazni. A Nagyvárad–Torinó-járat hetente kétszer, csütörtökön és vasárnap indul, szintén 20 eurós kiindulási ártól.
A Ryanair szintén március 26-án indítja el fapados járatait Nagyváradról Milánó és Barcelona irányába. Az előreláthatóan növekvő utasforgalom miatt pedig már ez év végén kiírnák a közbeszerzési eljárást egy újabb utasterminál kialakítására.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!