Igazat adtak a fellebbezőnek. A korábbi második helyezett építheti meg a brassói terminált
Fotó: Brassó Megye Tanácsa
Amennyiben nem lesz újabb óvás, a korábbi második helyezett cégcsoport tervezheti és építheti meg a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér utasterminálját; közben más munkálatok is elkezdődnek. A megyei vezetők remélik, tartani tudják a 2021-es határidőt.
2019. július 23., 16:172019. július 23., 16:17
2019. július 23., 16:182019. július 23., 16:18
Újraértékelte a Brassó megyei közgyűlés a Brassó-Vidombák nemzetközi repülőtér utastermináljának tervezésére és megépítésére beérkezett ajánlatokat, és ezúttal a korábbi második helyezettet, a BOG’ ART Kft. konzorciumot jelölte meg győztesnek. Adrian Veştea tanácselnök tájékoztatása szerint
Amint arról korábban beszámoltunk, az utasterminál tervezését és megépítését már májusban odaítélték a szebeni Construcţii Rt.-nek, azonban az óvások elbírálásának országos tanácsa helyt adott a második helyezett fellebbezésének, és az ajánlatok újraértékelésére kötelezte az önkormányzatot.
A megyei önkormányzat friss közleménye szerint
Attól számítva három hónap áll a cég rendelkezésére, hogy a szükséges engedélyeket beszerezze, a dokumentációkat összeállítsa, és további kilenc hónap a tulajdonképpeni építkezésre.
Az első körben győztes szebeni cég az óvásokat elbíráló országos tanács döntését megtámadta a bíróságon, az első tárgyalást szintén július 24-re tűzték ki.
A hivatalos tájékoztatás szerint ugyanakkor a sorozatos óvások, bürokratikus akadályok ellenére újra megnyitják az építőtelepet a repülőtér területén: megkezdik a létesítmény kilenc másik elemének építését, így többek között az energetikai épületeket, a gépkocsiparkolót és az utasterminálhoz vezető bekötőutat, a szállítás előtti ellenőrzési logisztikát, a belső összekötő utakat, a kerítést és a kapukat, valamint kialakítják a belső hálózatokat. Ezekre a szerződést már idén januárban aláírták, a szebeni Construcții Rt. áfa nélkül 28,5 millió lejért vállalta a kivitelezést, és erre nyolc hónap áll a rendelkezésére.
A brassóiak abban bíznak, hogy a fellebbezések, bürokratikus akadályok ellenére tartani tudják az ütemtervet, és 2021 elején a reptérről felszállhatnak az első járatok. Romániában legutóbb az 1970-es években építettek légi kikötőt, az összetett folyamat nemcsak infrastruktúra megépítését feltételezi, hanem rengeteg engedély beszerzését, üzleti terveket, a kereskedelmi tevékenység megszervezését, melyeket a beindításig mind össze kell hangolni.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
szóljon hozzá!