2011. október 05., 12:262011. október 05., 12:26
„ Mindegyik romániai gyárunkban emeljük az alkalmazottak számát, összesen kétezer személyt alkalmazunk ” - nyilatkozta szerdai sajtótájékoztatóján Christian von Albrichsfeld, a Continental Automotive romániai igazgatója.
A Continental csoport 11 éve van jelen a romániai piacon nyolc termelési egységgel és három kutatási-fejlesztési részleggel. Ezek Temesváron, Nagyszebenben, Nagykárolyban valamint Aradon és Iasi-ban működnek, Temes megyében van ugyanakkor a Kelet Európát kiszolgáló gumiabroncs központjuk is.
A vállalat a következő években 140 millió eurós befektetéssel erősíti megy romániai gyárait. Temesvári gyár át 400 új alkalmazottal bővíti és 71 millió eurós fejlesztéseket hajtanak végre. Nagyszebenben 35 millió euróra rúg a fejlesztésekre szánt összeg és 300 új alkalmazottat vesznek fel. Húszmillió eurót fektetnek brassói, 15 milliót pedig nagykárolyi gyárukba.
A német csoport romániai gyárainak múlt évben 1,1 milliárd euró volt az üzleti forgalma. A hannoveri székhelyű német konszern a világ egyik legnagyobb autóipari beszállítója, a gumiabroncsok mellett fékrendszereket, vezérlési rendszereket és elektronikus érzékelőket is gyárt.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.