Nem elég a terasz. A vendéglátók azt mondják, már a tartalékaikat is felélték
Fotó: Rostás Szabolcs
A koronavírussal újonnan fertőzöttek számának csökkenésétől teszi függővé Ludovic Orban kormányfő a vendéglátóipari egységek belső tereinek megnyitását. A vendéglátósok közben arra panaszkodnak, hogy minden tartalékukat felhasználták, ezért arra kérik a lakosságot, hogy a járvány terjedésének megfékezése érdekében tartsák be a szabályokat.
2020. augusztus 05., 19:482020. augusztus 05., 19:48
2020. augusztus 05., 21:102020. augusztus 05., 21:10
Lassan intenzív terápiára szorul a vendéglátóipar, a miniszterelnök azonban nem hajlandó tárgyalni az éttermek belső tereinek újranyitásáról mindaddig, amíg nem csökken az új megbetegedések száma – idézi a Romániai Szállodák és Éttermek Munkáltatói Szervezetének (HORA) elnökét az Agerpres hírügynökség. Daniel Mischie a Ludovic Orban kormányfő, valamint a szállodai, étterem- és vendéglátó ágazat (HoReCa) képviselői közötti szerdai egyeztetést követően beszélt erről.
A szakember úgy nyilatkozott,
„A kormányfő az új esetek nagy száma miatt jelen pillanatban nem hajlandó tárgyalni az éttermek megnyitásáról, de hajlandóságot mutatott arra, hogy amint a számok javulnak, vegyük fontolóra a vendéglők belső tereinek megnyitását. Ezért felhívást intézünk az ebben az iparágban tevékenykedőkhöz és a fogyasztókhoz is, hogy tartsák be a kormány által elrendelt intézkedéseket” – húzta alá a bajba jutott ágazat képviselője.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a vendéglátás „lassan intenzív terápiára szorul”, az ezen a területen tevékenykedők minden tartalékukat felhasználták már, nincs erőforrásuk a szektor fenntartására. „Számításaink szerint a koronavírus-járvány előtt a HoReCa-ágazat adta a bruttó hazai termék (GDP) 5,1 százalékát, ezen iparág nélkül tehát nem lehetséges a gazdaság újraindítása” – érvelt az újranyitás fontossága mellett.
Az OMV Petrom azt tervezi, hogy a Fekete-tengerből kitermelt gáz egy részét Romániában fogja felhasználni, de a magyarországi keresletre is számítanak – derült ki a cég illetékeseinek beszámolójából.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett előzetes adatai szerint tavaly 0,9 százalékkal nőtt a román gazdaság.
A decemberi 5,14 százalékról januárban 4,95 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A külföldi közvetlentőke-befektetések volumene tavaly Romániában 5,730 milliárd euróra csökkent az előző évi 6,748 milliárd euróról – számolt be csütörtökön a Román Nemzeti Bank.
Romániában tavaly 5 746 452 munkavállalót tartottak nyilván, ami az utóbbi évtized rekordját jelenti – közölte csütörtökön a munkaügyi minisztérium.
Még a hónap fele sem telt el, de csütörtökön már harmadik alkalommal emelte üzemanyagárait a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom, miután januárban hét áremelést és két árcsökkentést hajtott végre.
Két részletben, összesen 800 lej támogatást kapnak idén a kisnyugdíjasok – erősítette meg Marcel Ciolacu miniszterelnök a csütörtöki kormányülés elején a szerdán kiszivárgott értesülést.
Tavaly decemberben novemberhez képest 257 lejjel (4,8 százalékkal) 5645 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Schengen következménye, hogy márciustól buszokkal hozzák a magyarországiakat Romániába vásárolni, céget alapítanak a bevásárlóturizmusra. A romániai vásárlás iránt a jelek szerint sokan érdeklődnek.
Romániában terjeszkedik a Munch magyar fejlesztésű élelmiszermentő platform: februártól a bukaresti alapítású Bonapp a Munch leányvállalataként folytatja a működését – közölte a Munch az MTI-vel kedden.
szóljon hozzá!![Hozzászólások](https://kronikaonline.ro/template/kronika_new/images/dropdown.svg)