Eugen Teodorovici
Fotó: Pénzügyminisztérium
Románia a befektetők szempontjából biztonságos ország, fenntartható gazdasággal és növekedési potenciállal – jelentette ki szombaton Washingtonban Eugen Teodorovici pénzügyminiszter.
2019. április 14., 15:442019. április 14., 15:44
2019. április 14., 16:172019. április 14., 16:17
A pénzügyi tárca vasárnapi közleménye szerint Teodorovici megbeszélést folytatott a hitelminősítő intézetek vezetőivel, valamint Paul Thomsennel, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) európai részlegének igazgatójával.
A S&P, Moody's és Fitch hitelminősítő intézetek vezetőivel folytatott tárgyaláson az Agerpres szerint Teodorovici
Ugyancsak szombaton Teodorovici találkozott Paul Thomsennel, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) európai részlegének igazgatójával. A tisztségviselők közötti megbeszélések Románia makrogazdasági keretére összpontosítottak, e tekintetben
és hogy a 2019-ben hozott intézkedések, idén és jövőben is, fenntartható gazdasági növekedést indukálnak. „Biztonságos ország vagyunk a befektetők számára, fenntartható gazdasággal és növekedési potenciállal. Románia fejlődik az intézményi keret stabilitása és a költségvetési konszolidáció szempontjából is” – mondta a pénzügyminiszter.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!