2011. november 04., 15:072011. november 04., 15:07
Arról egyelőre nem foglalt állást Fekter, hogy a vitatott görög népszavazási terv visszavonása önmagában elegendő-e a befagyasztott nyolcmilliárd eurós hitel megnyitásához. Mint mondta, erről hétfőn döntenek az euróövezet pénzügyminiszterei. Az ülésen \"megvitatják, hogy a fenntarthatósági elemzés megállapításai érvényesek-e még\" - mondta Fekter. Hozzátette, bízik benne, hogy \"a görög parlament felzárkózik a döntések mögé\".
Jeórjiosz Papandreu kormányfő csütörtöki hírek szerint nemzetközi nyomásra megváltoztatta elképzelését, hogy népszavazást írjanak ki az uniós hitelekről és a görög takarékossági csomagról. Fekter még hétfőn visszafogottan nyilatkozott a népszavazási elképzelésről. Pénteken újságíróknak kifejtette: \"politikusként nagyon jól el tudja képzelni\", hogy mi vezetett a népszavazás ötletéhez, de az a kívánttal ellenkező hatást váltotta ki és \"gazdaságilag nem volt átgondolt\". \"Mindig egy lépéssel előre kell gondolkozni, s a görögök ezt elmulasztották\" - fogalmazott. Egy népszavazás kimenetele nyitott, s ez tovább mélyítette a bizalmi válságot - mutatott rá.
Fekter szerint a heves görögországi viták ellenére a legutóbbi fejlemények a stabilitás irányába mutatnak, mert a reformok adott esetben szélesebb támogatottságot is kaphatnak a parlamentben, mint előzőleg.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.