Szárnyakat adnak. Iulian Scorpan és Mihai Jurca a szerződés aláírása közben
Fotó: Nagyvárad önkormányzata
Nagyváradon hozza létre negyedik bázisát a HiSky moldovai légitársaság – jelentette be a cég vezérigazgatója csütörtökön.
2024. április 11., 18:302024. április 11., 18:30
Iulian Scorpan abból az alkalomból tette a bejelentést, hogy Chișinăuban Mihai Jurca nagyváradi városmenedzserrel aláírta a szerződést, amelynek értelmében a cég öt évig heti öt bukaresti és három londoni járatot üzemeltet a nagyváradi repülőtérről.
Mihai Jurca a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat által közösen létre hozott Air Oradea légitársaság nevében látta el kézjegyével a megállapodást.
A városmenedzser elmondta:
Maximális pontszámot ért el a moldovai HiSky légitársaság a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat közös légitársasága, az Air Oradea által kiírt tenderen – ami abból a szempontból nem volt túl nehéz, hogy egyedüliként jelentkezett.
„Az 5 éves üzleti tervre vonatkozó 750 ezer eurós beruházásunk célja a stabil járatok fejlesztése és a nagyváradi operatív bázis megnyitására irányuló erőfeszítések támogatása volt, ami lehetővé teszi számunkra, hogy a jövőben más fejlesztési irányokban gondolkodjunk” – mondta Jurca, arra utalva, hogy a két önkormányzat az Air Oradeán keresztül ekkora összeggel támogatja a járatok üzemeltetését.
A HiSky vezérigazgatója, Iulian Scorpan emlékeztetett: Bihar azon, jelentős potenciállal rendelkező megyék közé tartozik, amelyek eddig csupán kis mértékben fértek hozzá a légi szállítási szolgáltatásokhoz.
Rendkívül jól kiépített csatlakozási rendszerrel rendelkezünk, ami azt jelenti, hogy az utasok Nagyváradról tíz másik európai és amerikai városba juthatnak el, mindössze egy rövid fővárosi megállóval. A gyakorlatban a repülőút Nagyváradról New Yorkba mindössze 12 órát vesz igénybe” – mutatott rá a vezérigazgató.
Úgy tűnik, hamarosan újra megtelik élettel a nagyváradi nemzetközi repülőtér, amely manapság újfent csak nevében nemzetközi.
A HiSky nyolc repülőgéppel rendelkezik: 4 darab 180, 1 darab 144, 2 darab 220 és egy darab 275 férőhelyessel, amellyel az Egyesült Államokba repül.
Az Air Oradeát 2021-ben hozták létre, hogy a piaci versenykörülmények között fejlesszék a légi közlekedést a nagyváradi repülőtéren.
Mint megírtuk, a nagyváradi repülőtér kifutópályáját épp most hosszabbították meg, hogy nagyobb befogadóképességű repülőgépek is használhassák, és az utasterminált is kibővítették.
Hamarosan hivatalosan is befejezettnek nyilvánítják a nagyváradi repülőtér korszerűsítési munkálatait, miután az utolsó szükséges eljárások után elkezdték a projekt átvételét.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!