Szárnyakat adnak. Iulian Scorpan és Mihai Jurca a szerződés aláírása közben
Fotó: Nagyvárad önkormányzata
Nagyváradon hozza létre negyedik bázisát a HiSky moldovai légitársaság – jelentette be a cég vezérigazgatója csütörtökön.
2024. április 11., 18:302024. április 11., 18:30
Iulian Scorpan abból az alkalomból tette a bejelentést, hogy Chișinăuban Mihai Jurca nagyváradi városmenedzserrel aláírta a szerződést, amelynek értelmében a cég öt évig heti öt bukaresti és három londoni járatot üzemeltet a nagyváradi repülőtérről.
Mihai Jurca a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat által közösen létre hozott Air Oradea légitársaság nevében látta el kézjegyével a megállapodást.
A városmenedzser elmondta:
Maximális pontszámot ért el a moldovai HiSky légitársaság a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat közös légitársasága, az Air Oradea által kiírt tenderen – ami abból a szempontból nem volt túl nehéz, hogy egyedüliként jelentkezett.
„Az 5 éves üzleti tervre vonatkozó 750 ezer eurós beruházásunk célja a stabil járatok fejlesztése és a nagyváradi operatív bázis megnyitására irányuló erőfeszítések támogatása volt, ami lehetővé teszi számunkra, hogy a jövőben más fejlesztési irányokban gondolkodjunk” – mondta Jurca, arra utalva, hogy a két önkormányzat az Air Oradeán keresztül ekkora összeggel támogatja a járatok üzemeltetését.
A HiSky vezérigazgatója, Iulian Scorpan emlékeztetett: Bihar azon, jelentős potenciállal rendelkező megyék közé tartozik, amelyek eddig csupán kis mértékben fértek hozzá a légi szállítási szolgáltatásokhoz.
Rendkívül jól kiépített csatlakozási rendszerrel rendelkezünk, ami azt jelenti, hogy az utasok Nagyváradról tíz másik európai és amerikai városba juthatnak el, mindössze egy rövid fővárosi megállóval. A gyakorlatban a repülőút Nagyváradról New Yorkba mindössze 12 órát vesz igénybe” – mutatott rá a vezérigazgató.
Úgy tűnik, hamarosan újra megtelik élettel a nagyváradi nemzetközi repülőtér, amely manapság újfent csak nevében nemzetközi.
A HiSky nyolc repülőgéppel rendelkezik: 4 darab 180, 1 darab 144, 2 darab 220 és egy darab 275 férőhelyessel, amellyel az Egyesült Államokba repül.
Az Air Oradeát 2021-ben hozták létre, hogy a piaci versenykörülmények között fejlesszék a légi közlekedést a nagyváradi repülőtéren.
Mint megírtuk, a nagyváradi repülőtér kifutópályáját épp most hosszabbították meg, hogy nagyobb befogadóképességű repülőgépek is használhassák, és az utasterminált is kibővítették.
Hamarosan hivatalosan is befejezettnek nyilvánítják a nagyváradi repülőtér korszerűsítési munkálatait, miután az utolsó szükséges eljárások után elkezdték a projekt átvételét.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!