Szárnyakat adnak. Iulian Scorpan és Mihai Jurca a szerződés aláírása közben
Fotó: Nagyvárad önkormányzata
Nagyváradon hozza létre negyedik bázisát a HiSky moldovai légitársaság – jelentette be a cég vezérigazgatója csütörtökön.
2024. április 11., 18:302024. április 11., 18:30
Iulian Scorpan abból az alkalomból tette a bejelentést, hogy Chișinăuban Mihai Jurca nagyváradi városmenedzserrel aláírta a szerződést, amelynek értelmében a cég öt évig heti öt bukaresti és három londoni járatot üzemeltet a nagyváradi repülőtérről.
Mihai Jurca a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat által közösen létre hozott Air Oradea légitársaság nevében látta el kézjegyével a megállapodást.
A városmenedzser elmondta:
Maximális pontszámot ért el a moldovai HiSky légitársaság a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat közös légitársasága, az Air Oradea által kiírt tenderen – ami abból a szempontból nem volt túl nehéz, hogy egyedüliként jelentkezett.
„Az 5 éves üzleti tervre vonatkozó 750 ezer eurós beruházásunk célja a stabil járatok fejlesztése és a nagyváradi operatív bázis megnyitására irányuló erőfeszítések támogatása volt, ami lehetővé teszi számunkra, hogy a jövőben más fejlesztési irányokban gondolkodjunk” – mondta Jurca, arra utalva, hogy a két önkormányzat az Air Oradeán keresztül ekkora összeggel támogatja a járatok üzemeltetését.
A HiSky vezérigazgatója, Iulian Scorpan emlékeztetett: Bihar azon, jelentős potenciállal rendelkező megyék közé tartozik, amelyek eddig csupán kis mértékben fértek hozzá a légi szállítási szolgáltatásokhoz.
Rendkívül jól kiépített csatlakozási rendszerrel rendelkezünk, ami azt jelenti, hogy az utasok Nagyváradról tíz másik európai és amerikai városba juthatnak el, mindössze egy rövid fővárosi megállóval. A gyakorlatban a repülőút Nagyváradról New Yorkba mindössze 12 órát vesz igénybe” – mutatott rá a vezérigazgató.
Úgy tűnik, hamarosan újra megtelik élettel a nagyváradi nemzetközi repülőtér, amely manapság újfent csak nevében nemzetközi.
A HiSky nyolc repülőgéppel rendelkezik: 4 darab 180, 1 darab 144, 2 darab 220 és egy darab 275 férőhelyessel, amellyel az Egyesült Államokba repül.
Az Air Oradeát 2021-ben hozták létre, hogy a piaci versenykörülmények között fejlesszék a légi közlekedést a nagyváradi repülőtéren.
Mint megírtuk, a nagyváradi repülőtér kifutópályáját épp most hosszabbították meg, hogy nagyobb befogadóképességű repülőgépek is használhassák, és az utasterminált is kibővítették.
Hamarosan hivatalosan is befejezettnek nyilvánítják a nagyváradi repülőtér korszerűsítési munkálatait, miután az utolsó szükséges eljárások után elkezdték a projekt átvételét.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!