Fotó: Thomas Campean
A Versenytanács kezdeményezésére az üzemanyagárak alakulásának átfogó ellenőrzésébe kezd a következő napokban az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján az intézmény vezetője.
2022. augusztus 04., 13:442022. augusztus 04., 13:44
Horia Constantinescu közlése szerint többek között azt vizsgálják meg, hogyan szabják meg a forgalmazók a benzin és a gázolaj literenkénti tankolási árát. „Megnézzük, hogy ugyanazt az algoritmust használják-e az árak megállapításakor. Megvizsgáljuk, hogy figyelembe veszik-e az üzemanyagok világpiaci árát, illetve azt is, hogy világpiaci árak alakulása mennyi időn belül érezteti a hatását a töltőállomásokon” – magyarázta a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke.
– írja az Agerpres. Horia Constantinescu elmondta, eddig nem érkeztek hozzájuk panaszok jelentősebb szabálysértésekről.
– jelentette ki. Az ANPC elnöke a sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy a hatóság áprilisban összesen 6,72 millió lej bírságot szabott ki 608 töltőállomásra tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt.
Négy, illetve öt banival csökkentette üzemanyagárait szerdán a MOL Románia és a Petrom – irányították rá a figyelmet a román nyelvű gazdasági szakportálok.
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!