Fotó: Amazon.com
Elvesztette Jeff Bezos, az Amazon internetes kereskedelmi vállalat alapítója a világ leggazdagabb embere címet a július 20-ai űrutazása óta.
2021. augusztus 04., 12:282021. augusztus 04., 12:28
2021. augusztus 04., 13:082021. augusztus 04., 13:08
Akkor egyetlen nap alatt 13,9 milliárd dollárral csappant meg a vagyona, a múlt héten pedig 7 százalékot veszítettek értékükből az Amazon részvényei, miután a második negyedévi eredmények elmaradtak a vállalat képviselői által várttól – írja a MarketWatch.
A történtek lehetővé tették Bernard Arnault francia vállalkozó számára, hogy átvegye a világ leggazdagabb embere titulust.
Az LVHM amúgy fittyet hányt arra a premisszára, ami szerint világjárvány idején nem kelendőek a luxusmárkák, a pandémia első évében csaknem 100 milliárd dollárral nőtt a francia vállalkozó vagyona.
Az Amazon alapítójának volt már ennél jóval nagyobb vagyona, ismert tény, hogy 2020-ban történelmet írt azzal, hogy ő volt a világon az első ember, akinek a vagyona meghaladta a 200 milliárd dollárt.
Idén májusban és júniusban amúgy a két milliárdos állt az első helyen, de Bezos űrutazása nyomán Arnault beelőzte a Forbes szerint.
Jelenleg különben 2755 milliárdos él a Földön, akiknek 86 százaléka ma vagyonosabb, mint egy évvel ezelőtt.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
szóljon hozzá!