Tovább nőttek az árak. Romániában a legnagyobb a pénzromlás mértéke az Európai Unió országai közül
Júliusban 4,1 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Romániában, ami növekedést jelent az egy hónappal korábban jegyzett 3,9 százalékos éves inflációhoz képest. Az Európai Unió (EU) országai közül ezúttal is nálunk regisztrálták a legnagyobb mértékű fogyasztóiár-növekedést, sorozatban immáron a hetedik hónapban.
2019. augusztus 19., 14:192019. augusztus 19., 14:19
Az EU statisztikai hivatala (Eurostat) által közzétett adatok szerint az euróövezetben a júniusban jegyzett 1,3 százalékról júliusban 1 százalékra csökkent az éves infláció, míg az Európai Unióban 1,6 százalékról 1,4 százalékra esett vissza.
A rangsor másik végén Portugália áll, ahol 0,7%-os negatív inflációt jegyeztek, Cipruson 0,1%-kal, Olaszországban pedig 0,3 százalékkal nőttek az árak.
2019 júniusához képest júliusban az Európai Unió tizenegy tagállamában nőtt az infláció, két országban stagnált, tizenöt tagállamban pedig csökkent.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) nemrég közzétett adatai szerint júliusban 4,1 százalékra nőtt az éves infláció a júniusban regisztrált 3,84%-ról, miután az élelmiszerek 5,15%-kal, a nem élelmiszer jellegű iparcikkek 3,44%-kal, a szolgáltatások 4,11%-kal drágultak.
A Román Nemzeti Bank (BNR) kormányzója, Mugur Isărescu a hónap elején azt mondta, a jegybank fenntartja az idei év végére vonatkozó 4,2%-os inflációs előrejelzését, a következő év végére pedig 3,4%-os pénzromlást valószínűsít – írja az Agerpres.
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
Az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,1 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
szóljon hozzá!