Cosmin Dodoc, a People & Organisation eMAG elnökhelyettese
A Grow Talent program az olyan neves egyetemek, mint a Harvard Business School és a MIT Management Executive Education business programjaihoz biztosít hozzáférést a résztvevőknek.
2022. július 22., 12:152022. július 22., 12:15
2022. július 22., 12:212022. július 22., 12:21
Az eMAG meggyőződése, hogy az oktatás, a tanulás soha nem szűnik meg, így folyamatosan fejleszti és továbbképzi vezetőit, ezért a Grow Talent programban az idén is 200 ezer eurót fektet be olyan neves egyetemek business képzéseire, mint a Harvard Business School és a MIT Management Executive Education. A programban 75 kolléga vesz részt két etapban: 2022 július-október, valamint 2023 február-április között.
„Az eMAG-nál naponta új dolgokat tanulunk a komplex projektjeink kapcsán és a kollégáinknak alkalmuk van a legnevesebb egyetemek által felajánlott programokban továbbfejleszteni magukat és ezáltal kapcsolatba kerülnek a legújabb trendekkel a szakmában, amelyekből nem csak tanulnak, hanem azok inspirálják is őket. Azok, akik részt vettek az előző programon elsősorban azt értékelték, hogy tisztább és strukturáltabb rálátásuk lett a business innováció terén” – nyilatkozta Cosmin Dodoc, People & Organisation eMAG elnökheyettese. A program három fejezetben a stratégiai menedzsment, a tárgyalás és a stratégia üzleti folyamatainak tervezésére összpontosít.
Az eMAG folyamatosan bővíti csapatát és az évek során továbbképzési programokat fejlesztett ki a csapatai számára, fiatal vezetőknek a Future25 vagy az Upgrade programokat, karrierfejlesztési programokat fiatal pályakezdők számára, vagy ügyvezetői fejlesztési programokat olyan egyetemekkel partnerségben, mint a Harvard, MIT vagy a London School of Economics, a Grow Talent.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. A cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról itt találhatók.
(X – Fizetett hirdetés)
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).